Snieglentės, jų kainos ir pasirinkimo galimybės

Ar girdėjote apie snieglenčių sportą ir pačias „sniego lentas“? Snieglentės – tai kiek į riedlentes panašios aptakių formų lentos, prie batų tvirtinamos su specialias apkaustais. Snieglentes įprasta naudoti žiemos sporto ar laisvalaikio rungtyse. Snieglentes ypač pamėgo jaunimas arba tie, kurie ieško naujų potyrių ir kurie tobulai įvaldė slidinėjimą slidėmis. Manoma, kad pirmoji snieglentė buvo išrasta Jungtinėse Amerikos valstijose apie 1965-uosius metus, kai vienas amerikietis, norėdamas, kad jo vaikai galėtų slidinėti saugiau ir patogiau, dvi slides suklijavo į vieną, taip gaudamas snieglentę. Amerikietis, kurio pavardė buvo Poppen, sukūrė ir užpatentavo ir pirmąją komercijai skirtą snieglentę, kuri netrukus buvo pradėta gaminti masiniu būdu ir pateko į daugelį prekybos centrų. Pirmoji snieglentė gavo pavadinimą „Snurfer“.

snieglentėsŽvelgiant į pastarojo penkmečio prekybą snieglentėmis reikėtų paminėti, kad prieš penkerius metus kasmet snieglenčių ir jų įrangos parduota už maždaug 500 milijonų JAV dolerių. Suskaičiuota, kad, norint įsigyti snieglentę su visa įranga, vidutiniškai reikėtų išleisti apie 550-600 JAV dolerių (1400-1500 litų). Tačiau turint omenyje, kad ir pati snieglentė, ir snieglenčių batai yra e vienadieniai pirkiniai, suma neišeina tokia jau didelė.

Pagrindiniai snieglenčių parametrai

Snieglentė turi tam tikrus parametrus: ji įprastai gaminama nuo 140 iki 160 ir kiek daugiau centimetrų ilgio. Snieglenčių plotis siekia 24-27 centimetrus. Jas kiekvienas asmuo renkasi atsižvelgdamas į savo svorį, ūgį, amžių, įsūdžius slidinėjimo sporte ir kitus kriterijus. Snieglentes gamintojai paprastai gamina iš medienos ir anglies pluošto. Medines renkasi tie, kurie slidinėjant nori jaustis tvirtai ir užtikrintai – medinė snieglentė yra kiek tvirtesnė už pagamintą iš anglies pluošto. Tuo tarpu anglies pluošto snieglentė paprastai būna lankstesnė, ganėtinai minkšta, tačiau šiek tiek mažiau jautri nei medinė. Tiek medinių, tiek ir anglies pluošto snieglenčių viršus padengiamas drėgmei atspariais dažais arba akrilu. Reikia žiūrėti, kad prie jų lengvai tvirtintųsi ir snieglenčių batai.

Skirtingo ilgio snieglentė – skirtingoms reikmėms

Kaip jau minėjome anksčiau tekste, snieglentę reikia rinktis pagal žmogaus, kuris ja naudosis, ūgį. Taip pat reikėtų žinoti, kad su trumpesnėmis snieglentėmis galima lengviau manevruoti ir išlaviruoti posūkiuose. Ilgąsias renkasi labiau patyrę snieglenčių sporto entuziastai, nes pastarąsias ir sunkiau valdyti, reikia daugiau jėgų norint tokią sniego lentą suvaldyti. Tačiau ilgesnė snieglentė yra ir kus kas labiau stabilesnė, sumažėja kritimo ir traumų galimybė. Taigi kiekvienas snieglentes renkasi pagal poreikius bei pažangumo šiame sporte lygį. Jei nežinote, kokia snieglentė Jums tiktų, pasiskolinkite ją ir išbandykite. 

220
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *