Mėnesio archyvas: 2013 m. birželio mėn.

Sardinija

Viena populiariausių temų kalbant apie atostogas Europoje, kurioje renkamasi poilsiui tinkama šalis – kelionės Italija ir atostogos joje. Visai nesvarbu kuriuo metų laiku Jūs norite keliauti į šią šalį. Bet kuriuo laikotarpiu Jūs galite pasirinkę norimą šalies regioną kaitintis saulėje ar slidinėti slidinėjimo kurortuose.

Kelionės ItalijaPuikaus klimato Italija garsėja kaip visos Europos kultūros lopšys. Daugelį amžių kurta kultūra buvo daugelio kitų kultūrų klestėjimo pradžia. Tai puiki pažintis su jos istorija. Šalis garsėja ne tik puikia italų virtuve ar architektūra, bet ir nuostabia gamta. Viena iš populiariausių vietų Italijoje – Sardinija. Tai nepakartojamo grožio sala Viduržemio jūroje. Saulėti ir šilti orai, jūros vanduo ir kalnai. Tai viena iš puikiausių vietų Jūsų poilsiui, kurią renkasi gamtos mylėtojai.

Skaityti straipsnį “Sardinija” »

Kada reikia keisti tepalus?

Kiekvienas automobilis reikalauja priežiūros. Nesvarbu ar naudojatės automobiliu, kuri tik neseniai atsiėmėte iš automobilių salono, ar naudota transporto priemone. Bet kokiu atveju, norint jog jūsų automobilis būtų techniškai tvarkingas ir saugus, pastarąjį reikia periodiškai vežti į apžiūras ir šalinti net ir menkiausius gedimus. Autoservisai pripažįsta, jog žmonės yra linkę numoti ranka į smulkius gedimus, na o vėliau pastarieji vis tiek atvyksta ir skundžiasi milžiniškais gedimais. Viena iš procedūrų, kuri privalo būti atliekama visiems automobiliams be išimties – tepalų keitimas. Taigi, jei esate vairuotojas arba domitės automobiliais, pateiksime jums reikalingos informacijos apie tepalų keitimą.

tepalų-keitimasVienas pagrindinių aspektų, kuriuos reikia žinoti tai, kada reikia keisti tepalus. Vieni žmonės tai skaičiuoja metais, tačiau tai nėra geras pasirinkimas, mat kiekvienas vairuotojas kasdien įveikia skirtingus atstumus, tad jų tarpusavyje lyginti nelabai galima. Taigi, geriausias sprendimas tokiu atveju, tepalų keitimas pagal įveiktą kilometražą. Pastarasis gali skirtis visuose automobiliuose, bet dažniausiai ši procedūra atliekama įveikus ~10 000 kilometrų. Visgi, apie tai turėtumėte išsiaiškinti tiksliau, tik taip išvengsite nenumatytų gedimų. Žinoma, jei įsigijote naudotą automobilį, kurio buvęs šeimininkas yra užsienietis, jūs praktiškai neturite galimybės sužinoti, kada paskutinį kartą automobilyje keisti tepalai. Tokiu atveju rekomenduojama tepalus pakeisti iš karto po įsigijimo.

Skaityti straipsnį “Kada reikia keisti tepalus?” »

Masažo įranga

Jei jau pavargote nuo nuolatinės blogos savijautos, niekaip negalite susitvarkyti su celiulitu, o nereikalingų papildomų kilogramų vis nepavyksta atsikratyti, išbandykite liekninamąjį limfodrenažinį masažą „Roll Shaper“ aparatu, kurio dėka pirmuosius pokyčius pajausite jau po pirmojo seanso!

Ne paslaptis, kad pradėjus sportuoti ir lankytis pas masažistą, savo užsibrėžtiems tikslams, tokiems kaip viršsvorio atsikratymas ir bendros sveikatos būklės pagerinimas, pasiekti prireiks tikrai daug valios ir pastangų. Be to, tam reikia atrasti labai daug laisvo laiko, kurio visiems taip trūksta. „Roll Shaper“ aparatas Jums patiks, kadangi yra išskirtinis tuo, jog jo poveikis stipresnis, nei masažuojant keletui specialistų. Ne veltui, vos atsiradus šiai naujovei, ji labai greitai išpopuliarėjo, įsiverždama į daugelio žmonių gyvenimus ir per nepaprastai trumpą laiką juos kardinaliai pakeisdama. Tai visiems naudinga masažo įranga. Susipažinkime su šio ypatingo aparato poveikiu.

 • Procedūrą sudaro 18 etapų, per kuriuos išmasažuojamas beveik visas kūnas nuo pėdų iki pečių;
 • Sumažinamos kūno apimtys;
 • Nyksta celiulitas;
 • Atslūgsta kojų tinimai, paakių paburkimas;
 • Pašalinus limfos sąstovas, organizmas pradeda pats sėkmingai kovoti su įvairiais negalavimais;
 • Stimuliuojama kraujotaka;
 • Sureguliuojamas raumenų tonusas;
 • Stabilizuojamas žarnyno darbas;
 • Gerinamas odos stangrumas, ši tampa švelnesne ir sveikesne. Padeda esant egzemai ir kitoms odos ligoms;
 • Valomas organizmas nuo toksinų ir susikaupusių skysčių;
 • Tampa lengviau susidoroti su stresu, pagerėja psichinė sveikata;
 • Moterims žymiai susilpnėja arba visai išnyksta menstruacijų metu varginantys pilvo skausmai;
 • Padeda įprasti vartoti daugiau skysčių, kadangi sukelia tam norą;
 • Atsiranda daugiau energijos, žvalumo;
 • Pagerėja dujų, mineralinių druskų, baltyminių medžiagų, pieno ir šlapimo rūgšties, šlapalo išsiskyrimas iš organizmo;
 • Geičiau ir lengviau atgaunama nepriekaištinga figūra net po gimdymo;
 • Sustiprėja organizmo imuninė sistema;
 • Nyksta strijos;
 • Pagerėja miego kokybė kamuojant nemigai ar esant kitiems panašiems sutrikimams;
 • Sulėtėja senėjimo procesai;
 • Palengvėja arba visiškai išnyksta raumenų bei sąnarių skausmai;
 • Silpnėja jautrumas įvairiems alergenams;
 • Sergantiesiems išsėtine skleroze, žymiai pagerinama gyvenimo kokybė.

            Šį sąrašą galima tęsti ir toliau, kadangi blogos savijautos, daugelio ligų ir viršsvorio priežastimi neretai yra būtent užsistovinti limfa. Kad ši būtų išjudinta, būtina pasiekti pačius giliausius odos sluoksnius. Įprastu masažu to tikrai nepadarysite. Roll Shaper aparatas sukurtas kaip tik tam. Išbandykite ir įsitikinsite tuo patys jau po pirmojo apsilankymo!

            Daugiau informacijos apie mūsų turimą masažo įrangą, galite rasti internete, adresu: www.bodyevolution.lt.

Privatūs gydytojai: pediatras ir psichologas

Vaikų gydytojai šiuolaikiniame medicinos moksle dar vadinami pediatrais. Pediatras – tai gydytojas, ne tik prižiūrintis, bet ir gydantis vaikus nuo pat gimimo iki pilnametystės. Kiekvieno kūdikio atėjimas į šį pasaulį – lauktas ir visai šeimai ir namiškiams begalinę laimę atnešantis įvykis. Bet su kūdikio gimimu atsiranda ir nemažai rūpesčių, ypač jei tėveliai „naujai iškepti“, jei tai jų primoji atžala. Jauniems tėveliams ne visuomet pavyksta suprasti, ko nori mažas žmogutis, kuris kalbėti ir pasakyti ko nori dar nemoka. Juo blogiau, kai kūdikis suserga – tada pagelbėti gali tik gydytojas pediatras ir išsamios jo konsultacijos, tyrimai. Kiekviena mamytę turėtų rasti gydytoją pediatrą, kuris bus ne tik kompetentingas specialistas, bet ir rūpestinga, žmogiška, supratinga bei jautri asmenybė.

Privatūs ir valstybiniai gydymo centrai bei gydytojai juose

privatūs-gydytojaiDaugelis žmonių svarsto, ką pasirinkti: privačius ar valstybinius gydymo centrus. Žinoma, kartais šį pasirinkimą lemia finansinės galimybės: kaip žinia, privačiuose centruose paslaugos yra brangesnės, o dažnai konsultavimo, gydymo išlaidas padengti tenka iš savo kišenės. Tačiau ir visa priežiūra skiriasi, nes privačiuose gydymo centruose gydytojai ir personalas kruopščiai atrenkami, žiūrima į jų kvalifikaciją. Konsultacijos privačiuose centruose trunka ne 15-20 minučių, o iki valandos arba tiek, kiek konkrečiam pacientui reikia. Pavyzdžiui, paprastose poliklinikose gydytojas pediatras konsultuoja apie 15 minučių, tad jaunai mamytei, norinčiai sužinoti daugybę dalykų apie vaikučių ligas ir mažylio priežiūrą, tokio trumpos konsultacijos tikrai nepakanka. Apsilankiusi pas privatų pediatrą, ji neskubinama gali netrukdomai pasikalbėti su gydytoju ir išsakyti jam visus savo lūkesčius. Taip pat galima rinktis pusiau privačius gydymo centrus, kurių didesniąją dalį paslaugų kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Skaityti straipsnį “Privatūs gydytojai: pediatras ir psichologas” »

Kaimo turizmo sodybos kainos

Kaimo turizmas kiekvienais metais sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Didžiausio dėmesio sulaukia sodybos kaime, kurios yra gražiose, vaizdingose ar žymiose Lietuvos vietovėse. Populiariausios vietos poilsiui prie ežerų ar upių. Taip pat lankytojų mėgstami nacionaliniai parkai, kuriuose gamtos grožis stebina visus. Ypatingai karštomis vasaros dienomis lankytojų čia netrūksta. Renkantis poilsį gamtoje reikia atkreipti dėmesį į tai kokios yra kaimo turizmo sodybos kainos, kokioje vietovėje ji randasi, ar aplink yra vandens telkinių, kokios yra pramogos suaugusiems ir ar yra užsiėmimai vaikams.

Sodybos kaimeMūsų šalyje klestintis turizmas kiekvienais metais sulaukia vis daugiau poilsiautojų, kurie renkasi poilsį prie ežero. Tam puikiai tinka sodybos kaime. Sodybų šeimininkai nuolat sugalvoja savo lankytojams įvairių pramogų ir užsiėmimų. Nesvarbu kada atvyksite ar vasarą, ar žiemą, rudenį ar pavasarį. Jūsų laukia puikios vandens pramogos, pasiplaukiojimai valtimis, slidinėjimas, žvejyba, ekskursijos po apylinkes. Net galėsite eiti rinkti mėlynių, aviečių ar žemuogių. Toks užsiėmimas ypatingai bus smagus mažiesiems poilsiautojams. O šviežių uogų skonis nepakartojamas. Rudenį ypatingai gausu grybautojų, kurie miškuose vaikšto pilnomis pintinėmis grybų. Visiems bus smagu laiką leisti gamtoje. Net ir vaikais bus pasirūpinta. Renkantis sodybą poilsiui su mažaisiais šeimos nariais, išsirinkite tą, kurioje būtų įrengtos vaikų žaidimų aikštelės ir paruoštos maudynėms vietos. Jūsų atostogos bus ramesnės, kai Jūsų vaikai turės ką veikti gamtoje.

Ne paslaptis, kad būnant gryname ore pagerėja apetitas. Specialiose vietose galima išsikepti gardžios mėsos ar žuvies. Juk taip smagu gamtoje skaniai pavalgyti. Kaimo turizmo sodybos kainos yra įvairios. Galima išsinuomoti ne tik visą sodybą, bet ir atskirus kambarius joje. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai kas įeina į kainą. Kokios papildomos paslaugos suteikiamos? Kartais sodybos savininkai net ir už malkas yra nustatę mokestį, bet patogiau, kai Jums nereikia tuo rūpintis. Dažnai sodybų savininkai pasirūpina malkomis ne tik maisto kepimui, bet ir laužui. Taip smagu vakarais susėsti ir vakaroti prie laužo šviesos. Kaimo sodybose dažnai siūlomos pramogos, prieš atvykstant pasidomėkite kurios iš jų bus nemokamos, o už kurias reikės susimokėti papildomai. Galbūt patikusias rezervuokite iš anksto.

Renkantis poilsiui vietą labai svarbu nustatyti savo šeimos biudžetą. Iš daugybės pasiūlymų tikrai išsirinksite sau tinkamą. Ramybė, kraštovaizdis, grynas oras, tyras vanduo ir nepamirštamos akimirkos ilgai išliks Jūsų ir Jūsų šeimos narių atmintyje.

Akumuliatorių kokybė

Jums reikalingas naujas akumuliatorius jūsų automobiliui ir dabar ieškote, kur galite gauti tikrai kokybišką akumuliatorių už jums prieinamą kainą? Kaip ir daugelį kitų automobilio detalių, dabar turite unikalią progą akumuliatorių pigiau nusipirkti internetu. Internete rasite ne vieną gerą užsienietišką ir kelias neblogas lietuviškas elektronines parduotuves. Be jokios abejonės, akumuliatoriai, kurie yra skirti lengviesiems automobiliams ir tie, kurie skirti sunkesniam transportui, labai skiriasi.

akumuliatoriaiAkumuliatorius lengvajam automobiliui gali būti ir gana paprastas, tačiau labai svarbu, kad jis būtų atsparus tokiems dalykams kaip įkrovimo ir iškrovimo ciklai, taip pat reiktų, kad akumuliatorius būtų atsparus ir įvairioms vibracijoms, nors ši savybė labiau svarbi tuo atveju, jeigu su tuo akumuliatoriumi ketinate dirbti gana neįprastomis ir sudėtingomis sąlygomis, pavyzdžiui, žemės ūkyje, kur reikia daug jėgos.

Skaityti straipsnį “Akumuliatorių kokybė” »