Magnolijos namuose: svarbiausias sodinimo, priežiūros ir tvarkymo vadovas

Gėlės žiedasMagnolijos yra kažkas tokio, dėl ko jos ypač patrauklios kaip bet kurio sodo elementas. Galbūt tai elegantiška, stulpinė forma su dideliais, blizgančiais lapais; galbūt tai jų įprotis žydėti žiemą; o gal tiesiog jų grožis ir žavesys. Kad ir kas tai būtų, jos greitai tampa vienu iš paklausiausių namų sodų medžių. Jei jums patinka šių nuostabių medžių elegancija ir smulki tekstūra, bet neturite vietos suaugusiam egzemplioriui, kodėl gi neauginti magnolijų 'Safari Sunset'? Šie kompaktiški krūmai ištisus metus skleidžia daugybę violetiškai raudonų žiedų su geltonais viduriukais – nesvarbu, koks mažas jūsų sodas. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie šių nuostabių augalų auginimą ir priežiūrą…

Kas yra magnolija?

Magnolijos yra didelės ir įvairios Magnoliaceae šeimos augalų grupė, paprastai vadinama "tulpmedžiais". Yra apie 80 magnolijų rūšių, dauguma jų kilusios iš Rytų Azijos, įskaitant Japoniją, Kiniją, Korėją ir Himalajus. Tai lapuočiai žydintys medžiai, turintys didelius ir odiškus lapus, kurie rudenį nukrenta. Žiedai paprastai būna dideli ir kvapnūs, įvairių spalvų – nuo baltos iki mėlynos, geltonos ir rožinės. Manoma, kad bendrinis magnolijų pavadinimas kilo iš prancūziškojo "magnolias" arba lotyniškojo "magnus", reiškiančio "didelis", ir "olea", reiškiančio "aliejus" – tai nuoroda į riebią žievę. Magnolijos yra populiarūs sodo krūmai ir medžiai, daugybė hibridų ir kultivarų atrinkta dėl didelių ir ryškių žiedų. Jos taip pat dažnai auginamos dėl patrauklios ir neįprastos žievės.

Magnolijų auginimo sąlygos

Magnolijos auga saulėtoje, gerai drenuotoje, šiek tiek rūgščioje dirvoje. Jos toleruoja įvairius dirvožemio tipus ir pH lygius, tačiau pirmenybę teikia maždaug 6,5 pH dirvožemiui. Jos vidutiniškai atsparios sausrai, bet gerai auga, jei jas šiek tiek papildomai palaistote. Jei auginate jas konteineryje, naudokite dirvožemio pagrindo kompostą su smėliu, kad užtikrintumėte gerą drenažą. Magnolijos nepakenčia šaknų konkurencijos ir greitai žus, jei bus auginamos konteineryje su kitu augalu, kuris gali tapti per didelis. Jei magnolijas auginate sode, pasirūpinkite, kad joms būtų pakankamai vietos augti. Jos gali pasiekti 18-20 pėdų (5,5-6 m) aukštį, o kai kurios rūšys gali būti dar aukštesnės. Be to, jos auga į plotį, todėl aplink jas reikia palikti daug erdvės.

Kaip prižiūrėti magnoliją?

Magnolijas palyginti lengva prižiūrėti, jei tik žinote jų specifinius poreikius. Saugokitės kenkėjų ir ligų, galinčių paveikti šį augalą. Kenkėjai ir ligos, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį: – Ypač daug rūpesčių gali kelti žvynabudės, ypač jauniems augalams. Juos galite pabandyti pašalinti metilo spirite pamirkytu vatos diskeliu.

818
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *