Indėliai

Indėliai

Indėliai

Nors gyvename gana sudėtingais finansiniais laikais, kai daugelis žmonių neturiu darbo ir gyvena gana skurdžiai, tačiau visgi yra žmonių, kurie turi ir santaupų. Galima pinigus tiesiog laikyti banke – tada jie „nedirba“ ir tiesiog gulėdami neatneša jokio pelno. Turimus pinigus galima ir investuoti, tačiau daugelis žmonių bijo rizikos, prarasti savo santaupas, be to, nelabai įsivaizduoja, kokios investicijos gali atsipirkti. Taigi gana optimalus variantas – rinktis indėlius banke. Bene labiausiai paplitusi indėlių rūšis – tai terminuotieji indėliai. Juos galima padėti laikotarpiui net iki 60 mėnesių, tai yra apie penkeriems metams. Tačiau laukia sunkus uždavinys – surasti patikimą banką, privačios bankininkystės ar kredito bendrovę, kuri mokės didžiausias palūkanas. Padėjus indėlį minėtajam 60 mėn. terminui, kasmet galima gauti apie 4 procentus palūkanų, kai tuo tarpu kiti Lietuvos bankai siūlo vos procentą-du.

Beje, palūkanų dydis nežymiai kinta priklausomai nuo to, ar indėlio sutartį pasirašote internetu, ar banke. Pasirašant internetu, palūkanų norma didėja 0,05 procento, vadinasi, taip uždirbti galima dar daugiau. Nenorintiems įsipareigoti ilgam ir manantiems, kad pinigų po pusmečio ar metų gali prireikti, galima rinktis trumpesnės trukmės indėlį: galima indėlius padėti 1, 3, 6 ar 9 mėnesiams. Trumpiausias laikas, kuriam priimami indėliai – tai vos 7 dienos. Beje, besidomintiems palūkanų normomis ir neapsisprendžiantiems, kuriam laikui ir kur padėti indėlį, galima apsilankyti specialioje interneto svetainėje, kurioje surašytos visų palūkanas už indėlius mokančių bankų, kredito unijų ir bendrovių metinės palūkanų normos. Taigi galima pasirinkti tam tikras įstaigas ir jose saugiai padėti savo pinigus. Kita taupymo alternatyva – investiciniai fondai.

Indėliai, lyginant su kitomis investavimo rūšimis, turi nemažai privalumų. Pirmasis jų – visos investicijos iki 100 tūkst. eurų apdraudžiamos. Tai reiškia, kad kredito įstaigai, unijai ar bankui bankrutavus, atgausite visus savo pinigus, kuriuos buvote padėję indėliu. Indėliai laikomi tinkama taupymo priemone, nes, kaip minėta, pinigų kiekis auga, o ne guli veltui. Jei staiga prireiktų pinigų, indėlių sutartis galima bet kada nutraukti. Vienas minusas – negausite numatytųjų palūkanų, tačiau turėsite galimybę ir vėl laisvai disponuoti savo lėšomis. Beje, indėlius galima padėti ne tik nacionaline valiuta, bet ir kitų šalių valiutomis – JAV doleriais arba eurais. Kai kuriuos Lietuvoje veikiančios bendrovės priima indėlius latais, Didžiosios Britanijos svarais ir kita valiuta. Apsilankius šias paslaugas teikiančių bendrovių salonuose ar interneto svetainėse, konsultantai išsamiai papasakos apie indėlių padėjimo ir išėmimo tvarką bei kilusius neaiškumus.

19
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *