Antakalnio kapinėse – įžymybių paminklai

Kokioje vietoje Lietuvoje susitinka patys įžymiausi paminklai? Praeityje tokią vietą buvo galima aptikti Druskininkų Grūto parke, tačiau jaunoji karta kuo toliau, tuo mažiau žino, kas tokie tie „balvonai“. Taigi, tai kaip nuskendęs laivas, niekam nebeįdomus. O štai tikrųjų lietuvių įžymybių paminklai, panašu, kad susitinka Antakalnio kapinėse.

Rašytojai

Įžymybės Antakalnio kapinėsePirmiausiai galbūt išgirsite apie Antakalnio kapines, kai numirus kokiam nors rašytojui ar artistui bus viešai skelbiama apie jo laidotuves. Yra tarsi savotiška garbė patekti į, pavyzdžiui, rašytojų kalnelį. Jeigu ten pasivaikščiotų dabartinis dvyliktokas, surastų nemažai autorių iš savo privalomos mokyklinės programos. Taip jau yra, kad aptikti ten galima tikrai daug įžymių vardų ir pavardžių, ir dėl to nereikėtų stebėtis. Aišku, tokių senų kaip Šatrijos Ragana, ten nerasite. Tačiau būtent čia bus Jurga Ivanauskaitė, Marcelijus Martinaitis ar Justinas Marcinkevičius. Rašytojams dažnai skiriami ir specialūs paminklai, užsakomi pagal individualų užsakymą. Tai gali būti kažkas, kas simbolizuoja būtent to rašytojo kūrybą. O gali būti ir kas nors, kas apskritai yra tarsi raktas, nuoroda į įvairius apskritai rašytojus, į tai, ką mes dažniausiai suvokiame kaip rašytojo profesiją ir amatą. Gal tai bus paminkle įamžinta plunksna su rašaline, o gal koks pergamentas – lapas. Yra visokių būdų, kuriais galima pavaizduoti tai, ką vadiname rašytojo pašaukimu ir po mirties ateina laikas tokius dalykus įamžinti.

Muzikantai

Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad ir muzikantai bei scenos artistai čia taip pat atgula amžino poilsio. Vargu, ar į Antakalnio kapines galėtų taip paprastai patekti paprastas žmogus. Šios didelės ir labai gražios kapinės žavi savo vaizdais, o ir liūdina – tiek daug artimųjų, atrodo, čia palaidota. Nors iš tikro nė vieno. Bet juk visai Lietuvai atrodo, kad ir Kernagis, ir Šapranauskas, ir Povilaitis buvo asmeniniai draugai. Juk puikiai žinome jų balsus, jų žodžius, tarsi ir dabar skamba galvoje. Tačiau stygai nutrūkus gali vis dar matyti įrašus ir galbūt pirmą kartą gyvenime prieiti taip arti fizine prasme prie atlikėjo ar aktoriaus (jeigu prieš tai niekada neteko matyti kokiame nors pasirodyme gyvai).

Politikai ir kariai

Patekus į Antakalnio kapines pamatysite ir įspūdingą Brazausko paminklą. Taip pat ir įvairių politinių veikėjų, kai kurių iš tiesų dideli tarsi stabai pastatyti paminklai. Čia galima rasti ir įvairų valstybei nusipelniusių, pavyzdžiui, sausio 13 – osios įvykių veikėjų kapus.

395
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *