Vėdinimo sistemos

Stogas – viena svarbiausių namo dalių. Stogas namą saugo ne tik nuo šalčio, lietaus ar vėjo, bet ir puošia pastatą. Stogo dangų gali būti įvairių – šiferis, skarda, čerpės. Tačiau šį kartą plačiau pakalbėsime plienines stogų dangas.

Vėdinimo sistemosVienas svarbiausių privalumų, kuriuo gali pasigirti plieninė stogo danga yra tas, jog šios rūšies danga tarnauja ilgai bei patikimai. Reikia pabrėžti, jog ilgaamžiškumas ir patikimumas yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis stogo dangą – juk visi nori, kad stogas namus šalčio bei vėjo saugoti ilgus dešimtmečius.

Plieninės stogų dangos gali pasigirti ir dar vienu privalumu – ši stogo danga yra labai lengva, tad jei ji bus dengiama ant seno pastato medinių konstrukcijų, jų nereikės keisti, kadangi net ir trečią ar ketvirtą dešimtmetį skaičiuojančios medinės konstrukcijos puikiai atlaikys plieninės dangos lakštus.

Kalbant apie plienines  stogų dangas, būtina paminėti ir keletą svarbių dalykų apie tai, kaip montuojamos plieninės stogų dangos. Vienas svarbiausių dalykų, kurį yra būtina aptarti kalbant apie tai, kaip yra montuojamos plieninės stogų dangos, yra stogo šlaitas. Reikia pabrėžti, jog stogo šlaitas, kuris bus dengiamas šia danga, turi būti stačiais kampais ties kraigu, o jo nuosvyra turi būti lygiagreti kraigui. Plieninės stogų dangos dengimo metu 3 – 4 centimetrų nuokrypiai gali būti puikiai paslepiami skardos dėka. Paprastai skardinimo procesui yra siūlomi tradiciniai, standartinių dydžio apskardinimo elementai, tačiau esant poreikiui, gali būti pagaminami ir individualūs. Kalbant apie plieninės stogų dangos dengimą, būtina paminėti ir tai, kaip turi būti sukami varžtai. Dangos dengimo metu varžtai yra sukami štai taip:

  1. apatiniame, viršutiniame, šoniniuose skardos lapo kraštuose (po vieną kiekviename įlinkyje);
  2. porinėse eilėse (pradedant nuo apačios) po vieną varžtą į kas antrą įlinkį;
  3. neporinėse eilėse varžtų sukti nereikia, išskyrus šoninius lapus.

Dar keletas svarbių dalykų, susijusių su plieninės stogų dangos dengimu: jei stogas yra ilgesnis nei 11 metrų, yra reikalingos vėdinimo sistemos arba papildomos ventiliacijos, ištraukimo kaminėliai; karnizai taip pat turi būti vėdinami; plėvelės dėka vandens garų kondensatas negali pateikti ant stogo izoliacijos.

Šios skardos lakštai negali būti pjaustomi abrazyviniu disku ar kitais įrankiais, galinčiais įkaitinti plieną, kadangi įkaitimo metu greitai pasikeičia metalo struktūra ir nudega polimerinis sluoksnis. Specialistų teigimu, sumontavus šią dangą ant jos neberekomenduojama vaikščioti, o jei tai yra neišvengiama, avėkite tokią avalynę, kurios padai yra minkšti.

235
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *