Vasarnamiai

Vasarnamiai daugumai mūsų asocijuojasi su poilsiu gamtoje vasarą, tačiau vis dažniau vasarnamiai įrengiami ne tik šiltajam metų laikui, bet ir šaltajam laikotarpiui, taigi, tenka pagalvoti ir apie šildymo sistemą. Dažnas kuris vasarnamio sklype  įsirengia šiltnamį, daržą ir sodą, taigi, čia tenka apsilankyti ne tik vasarą, bet ir pavasarį bei rudenį. Kai sodinamos daržovės ar kai nuimamas derlius, paprastai būna nelabai šilta, taigi, vasarnamyje tenka įsirengti ir šildymo sistemą, nes namelyje tenka kartais ir pernakvoti. Taigi, jei norite, kad būtų šilta ir jauku, reikia apmąstyti, kokią šildymo sistemą pasirinkti. Rinktis tikrai yra iš ko: galima pasirinkti židinį, krosnelę arba katilą.

VasarnamiaiŽidiniai daugumai asocijuojasi su jaukumu ir prabanga, ir tikrai ne veltui. Įsirengti kokybišką  židinį kainuoja tikrai nepigiai, taigi, tai sau leisti gali tikrai ne kiekvienas. Vis dėlto, židiniai puikiai tinka apšildyti nedideles patalpas, tuo tarpu ir vasarnamį, taigi, tai galėtų būti puikus pasirinkimas, jei ne jo kaina. Be to, lyginant su krosnelėmis, židiniams keliami mažesni priešgaisriniai reikalavimai nei krosnelėms, taigi, tai turi tikrai nemažą pranašumą. Kokybiškos krosnelės puikiai tiks tiems, kurie nori sutaupyti – įsirengti kokybišką krosnelę paprastai kainuoja net dešimt kartų mažiau nei kokybišką židinį, taigi, kalbant apie kainą, tai tikrai puikus pasirinkimas. Be to, krosnelės puikiai apšildo smulkias patalpas, jei jų jūsų vasarnamyje yra gana daug. Gana dažnai pasirenkami ir kieto kuro katilai, tai puikiai tinka tiems, kurie nori, kad apšildymas būtų ekonomiškas. Kietas kuras yra atsinaujinantis gamtos išteklius, taigi, būsite tikri, kad jo kaina bus daugmaž stabili, ir nereikės sukti galvos apie kainų pokyčius, kylant dujų kainai. Taip pat katilai nereikalauja didelės priežiūros, jų aukštas naudingumo koeficientas, nes jienesunaudoja daug kieto kuro. Tai aktualu ir tiems, kurie nori sutaupyti, ir tiems, kurie rūpinasi ekologija.

Taigi, prieš įsirengiant šildymo sistemą, reikėtų apsvarstyti visus šildymo įrenginių pliusus bei minusus, kartais pravartu nusibraižyti namo išplanavimą, paskaičiuoti namo tūrį kubiniais metrais, ir turint šiuos duomenis kreiptis į specialistą, kuris galės patarti, koks įrenginys labiausiai tiktų jūsų atveju. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad norint įsirengti šildymo sistemą patiems, tai reikalauja tam tikrų specifinių žinių, todėl, jei abejojate, ar viską padarysite teisingai, pasikonsultuokite su specialistu ar tiesiog šį darbą palikite šios srities profesionalams.

246
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *