Kada reikia keisti tepalus?

Kiekvienas automobilis reikalauja priežiūros. Nesvarbu ar naudojatės automobiliu, kuri tik neseniai atsiėmėte iš automobilių salono, ar naudota transporto priemone. Bet kokiu atveju, norint jog jūsų automobilis būtų techniškai tvarkingas ir saugus, pastarąjį reikia periodiškai vežti į apžiūras ir šalinti net ir menkiausius gedimus. Autoservisai pripažįsta, jog žmonės yra linkę numoti ranka į smulkius gedimus, na o vėliau pastarieji vis tiek atvyksta ir skundžiasi milžiniškais gedimais. Viena iš procedūrų, kuri privalo būti atliekama visiems automobiliams be išimties – tepalų keitimas. Taigi, jei esate vairuotojas arba domitės automobiliais, pateiksime jums reikalingos informacijos apie tepalų keitimą.

tepalų-keitimasVienas pagrindinių aspektų, kuriuos reikia žinoti tai, kada reikia keisti tepalus. Vieni žmonės tai skaičiuoja metais, tačiau tai nėra geras pasirinkimas, mat kiekvienas vairuotojas kasdien įveikia skirtingus atstumus, tad jų tarpusavyje lyginti nelabai galima. Taigi, geriausias sprendimas tokiu atveju, tepalų keitimas pagal įveiktą kilometražą. Pastarasis gali skirtis visuose automobiliuose, bet dažniausiai ši procedūra atliekama įveikus ~10 000 kilometrų. Visgi, apie tai turėtumėte išsiaiškinti tiksliau, tik taip išvengsite nenumatytų gedimų. Žinoma, jei įsigijote naudotą automobilį, kurio buvęs šeimininkas yra užsienietis, jūs praktiškai neturite galimybės sužinoti, kada paskutinį kartą automobilyje keisti tepalai. Tokiu atveju rekomenduojama tepalus pakeisti iš karto po įsigijimo.

Dar viena išeitis tokioje situacijoje – serviso knygelė. Užsienyje autoservisai vykdo periodiškas apžiūras ir jų metu viską surašo į specialiai tam skirtas knygeles. Taip vairuotojai išvengia nesusipratimų bei neturi sau kvaršinti galvos, kada paskutinį kartą vykdytas tepalų keitimas. Žinoma, nors šios knygelės yra itin populiarios užsienyje, automobilių turguje esantys pardavėjai jas turi tikrai ne visada. Galbūt jos pasimeta transportavimo metu, o galbūt tiesiog yra išmetamos, bet kokiu atveju galite pasiteirauti ir taip sutaupyti bereikalingai investicijai į savo naują automobilį.

Na ir galiausiai, paskutinis būdas, galintis nustatyti, kada automobiliui paskutinį kartą buvo keisti tepalai – autodiagnostika. Tai standartinė procedūra, kurios metu yra skenuojamas automobilis. Specialių kompiuterių pagalba, autoservisai gali išsiaiškinti ne tik tepalų keitimo laiką, tačiau taip pat peržvelgti įvairius kitus gedimus. Niekam ne paslaptis, jog naudoto automobilio pirkimas, tai lyg katė maiše, regis žinote, ką gaunate, tačiau tuo pačiu nesate tikri dėl būklės. Retas kuris gali paklausęs variklio garsą pasakyti, ar šis automobilis yra geros techninės būklės, ar jam reikia remonto. Taigi, tokiu atveju autodiagnostika leidžia išsiaiškinti visą norimą informaciją. Tai mokama procedūra, tačiau galima pripažinti, jog yra verta kiekvieno lito, juk kalbame ne tik apie automobilio priežiūrą, tačiau ir apie jūsų bei aplinkinių saugumą.

114
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *