Slidinėjimo šalmai: kaip išsirinkti tinkamiausius?

Slidinėjimas šiandien tampa vis populiaresnis, ir gana dažnai slidinėti vykstama į užsienio šalis. Nieko nuostabaus, juk čia galima rasti slidinėjimui pritaikytų trasų, kurios paliks neužmirštamus įspūdžius. Kad slidinėjimas praeitų sklandžiai, svarbu pasirūpinti ir slidinėjimui pritaikyta atributika. Kartais klausiama, ar slidinėjimo šalmai yra privalomi, ir atsakymas būtų labai paprastas – tikrai taip, jei rūpinatės savo saugumu.

slidinėjimo šalmaiTaigi, kaip išsirinkti tinkamiausią slidinėjimo šalmą? Visų pirmiausia, svarbu pasirinkti tinkamą šalmo dydį – jis neturėtų būti pernelyg laisvas ar veržti, taigi, svarbu pasirūpinti, kad šalmas būtų kaip tik.

Šalmų pasirinkimo gausa tikrai negalime skųstis, ir juos galima rinktis, atsižvelgiant į sandarą, konstrukcijos tipą, tai pat ir formą. Išorinis šalmo sluoksnis skirtas apsaugoti galvą nuo smūgių bei įbrėžimų – juk ne visada galite žinoti, kas gali nutikti, kai leisitės žemyn. Taigi, svarbu pasirūpinti, kad šalmas galėtų apsaugoti dantis ir galvą. Juk mažų mažiausiai norisi, kad atostogos baigtųsi nelaimingu atsitikimu, ir slidinėjimo būtų atsisakyta būtent dėl neatsargumo.

Šalmų konstrukcijos tipai paprastai gali būti du – tai lieti arba suleidžiami šalmai. Pirmųjų gamyboje vidinis įklotas ir kiautas suformuoti kartu, o antrųjų – įklotai įtvirtinti atskirame šalmo kiaute. Taip pat galima rasti ir tokių šalmų, kurių ausų įklotai yra atskirai išimami.

Šalmo forma ir spalva – tai jau skonio reikalas, ir galite pasirinkti tokius, kurie geriausiai atitiktų jūsų asmeninius lūkesčius. Renkantis šalmo dydį, atkreipkite dėmesį į nurodytus skaičiukus. Tai – galvos apimties dydis, ir norint pasirinkti tinkamiausią dydį, reikėtų pamatuoti galvos apimtį virš ausų.

Kartais klausiama, kur geriausia įsigyti slidinėjimo šalmus, ir atsakymas gali būti tik vienas – tai geriausia daryti specializuotose sporto bei turizmo prekių parduotuvėse – fizinėse arba internetinėse. Pirkdami būtent iš specializuotų parduotuvių, galėsite būti tikri, kad prekės bus kokybiškos ir atitiks savo pagrindinę paskirtį. Taigi, jei planuojate slidinėti, pasirūpinkite tinkamu slidinėjimo inventoriumi – tai padės užtikrinti, kad slidinėjimas bus vienas malonumas, o nelaimingų atsitikimų tikimybė bus labai menka.

296
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *