Šiuolaikiniai šiltnamiai – gausiam derliui

Šiuolaikinis šiltnamisArtėjant šiltajam sezonui, sodininkai, daržininkai ir ūkininkai jau ruošiasi savo sezoniniems darbams. Salotas, pomidorus ir agurkus auginantieji jau ieško, kokie šiltnamiai pasižymi gera kokybe ir gali padėti pasiekti geresinių derliaus rezultatų. Būtent individualioje įmonėje „Metalika“ tokie ieškantieji yra labai laukiami.

Arkinis ir šlaitinis šiltnamis – populiariausi

Įmonė „Metalika“ gyvuoja jau daugiau nei dvylika metų ir sparčiai augdama bei tobulėdama išplėtė savo siūlomos produkcijos ir paslaugų lauką.Šiandien įmonė prekiauja šarvuotomis lauko bei vidaus durimis, užsiima garažų vartų ir langų gamyba, prekyba bei montavimu, gamina ir montuoja tvoras. Taip pat siūlomos metalinės valtys ir, žinoma, šiltnamių gausa. Pastarųjų įmonės kataloge – gana platus asortimentas. Siūlomi arkinis ir šlaitinis šiltnamis Pirmieji, kaip žinoma, vieni populiariausių pasaulyje, labai tvirti dėl aliuminio konstrukcijų, šiandien gaminami su tvirtais pamatais ir dengiamas kokybišku polikarbonatu – smūgiams, saulės poveikiui, temperatūrai ir drėgmei atsparia medžiaga. Tokių šiltnamių viduje formuojasi labai geras mikroklimatas, skatinantis gerą derliaus augimą, užkertantis kelią parazitų veisimuisi, grybelių atsiradimui, neleidžiantis drėgmei virsti į stambius lašus, kurie nusėda ant plėvelės. Įmonės siūlomi dveji arkinių šiltnamių modeliai – „Ferma“ ir „Mėta“ . Abu modeliai kokybės atžvilgiu vienodi, tačiau antrasis –turi karkasą, pagamintą iš karšto cinkavimo būdu sukurtų strypų. Šis gamybos metodas lemia ilgaamžiškumą ir atsparumą korozijai. Šlaitinis šiltnamis, gaminamas Švedų koncerno SAPA pasižymi dideliu tvirtumu, kadangi yra sukurtias šiaurietiškoms klimato sąlygimoms. Jie itin atsparūs didelio stiprumo vėjams, kritulių poveikiui ir įvairiems atmosferoms procesams. Abiejų rūšių šiltnamiai ir jų modeliai ne kartą pristatinėti žemės ūkio ir sodininkystės parodose ir yra susilaukę daugybės gerų atsiliepimų iš juos naudojančiųjų. Sodininkai, kurie visą gyvenimą augindavo savadarbiuose, pačių sukaltuose šiltnamiuose, ir niekad neįsivaizdavo, kad procesas gali atrodyti kitaip,manė, kad pūvančios daržovės, besikondensuojanti ant šiltnamio sienų drėgmė ir erozijos veikiama plėvelė – natūralūs ir ilgainiui neišvengiami dalykai. Tačiau po to kai įsigydavo pagal šiuolaikines technologijas pagamintus polikarbonatinius arkinius ir šlaitinius šiltnamius, su reguliuojamomis orlaidėmis ir vėdinimo stoglangiais, tvirtais karkasais ir galinčius „peržiemoti“ šaltąjį sezoną jų neišardant, derlius dato gausesnis ir žymiai geresnės kokybės. Šiandien, kai dėl ekologiškumo pamišę visi, tokie šiltamiai yra geriausias pasirinkimas siekiantiems užauginti ekologišką produkciją, tiek ją vėliau parduodantiems, tiek šeimai ant stalo tiekiantiems.

Geras šiltnamis – iš patikimų rankų

Marytė Z. Iš Žiežmarių niekada gyvenime šiltnamio neturėjo. Pusę amžiaus pragyvenusi mieste, neturėjo tokios galimybės, o atsikėlusi į provinciją visada guosdavosi, kad neturi,kas jai tą šiltnamį pastatytų. „Visą gyvenimą tik kambarines geles auginai“ –juokauja moteris. Vieną dieną, viešėdama pas draugę viename iš Lietuvos didmiesčių, moteris nusprendė apsilankyti žemės ūkio parodoje, kur ir pamatė įmonės „Metalika“ prezentaciją ir savo parduodamos produkcijos pristatymą. Moteris susižavėjo šlaitinio pobūdžio šiltnamio pristatymu ir neužilgo , pasikonsultavusi su specialistais, kurie, atsižvelgdami į planuojamų auginti augalų pobūdį, strateginę vietą, kurioje bus statomas šiltnamis ir pasiūlė moteriai optimaliausią variantą, iš minėtos įmonės šiltnamį įsigijo. Pardavėjas pasirūpino, kad šiltnamis būtų atgabentas tiesiai Marytei į sodą, tinkamai sumontuotas ir paruoštas naudojimui. Šiuo šiltnamiu moteris jau naudojasi antrą sezoną, o neauginimo sezono metu jis net nebuvo išmontuotas. „Jo nei saulė, nei vėjas veikia. Rudenį audra buvo, kaimynų seną obelį net išvertė, o mano šiltnamis kaip stovi, taip stovi“ – džiaugiasi Marytė. Kaip niekada tokio daržovių auginimo nepraktikavusiai moteriai, naudojimasis šltnamiu kėlė tik malonius potyrius, todėl nenustabu, kad „Metalikos“ šiltnamiai netrukus atsirado ir kelių Marytės kaimynų soduose.

419
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *