Kas yra SEO ir SEO paslaugos?

Galbūt ne kiekvienam yra tekę girdėti apie tai, kas yra seo paslaugos. Tačiau žmonės, šiek tiek nusimanantys reklamos, tinklapių kūrimo ar programavimo srityse, neretai tiesiogiai susiduria su šia sąvoka. Tad kas yra tas SEO?

seo-paslaugosSearch engine aptimization – būtent taip anglų kalba yra verčiamas minėtasis trumpinys. Lietuvių kalboje šis trumpinys verčiamas kaip optimizavimas paieškos sistemoms – OPS, tačiau šis trumpinys nėra plačiai prigijęs ir dažniau yra naudojamas angliškas jo trumpinys SEO. Žmogui, niekuomet nesusidūrusiam su šiuo žodžių junginiu turėtų būti sunku įsivaizduoti kas tai ir, liaudiškai tariant, "su kuo tai valgoma".

Tad paprasčiausia būtų paaiškinti taip – seo paslaugos – tai tam tikra darbų sistema, atliekama norint pagerinti interneto svetainės matomumą paieškos sistemose. Kadangi Lietuvoje populiariausia paieškos sistema laikoma google, dauguma SEO specialistų orientuojasi būtent į šią paieškos sistemą. Taigi, yra siekiama, kad svetainė, ties kuria dirbama, atsidurtų pirmuosiuose paieškos sistemos puslapiuose, – juk natūralu, kad žmogus ieškantis tam tikros informacijos, paslaugos ar prekės, įvedęs raktinius žodžius paieškos laukelyje pasirinks kažkurį iš pirmajame google paieškos puslapyje siūlomų variantų. Yra apskaičiuota, jog žmogus ieškodamas informacijos dažniausiai renkasi vieną iš pirmų trijų pasiūlytų galimybių, tad atliekant tokius darbus kaip seo paslaugos, siekiama, kad ji pakiltų būtent į šias pozicijas. Taigi, suprantama, kad retas žmogus ieškos informacijos antrame ar kituose puslapiuose, jei reikiamą informaciją jis gali gauti pirmajame.

Seo paslaugos kasdien tampa vis labiau populiariomis ir jas renkasi žmonės, suinteresuoti, kad jų verslas būtų matomas internete. Dėl aukštų pozicijų yra nuolatos konkuruojama, todėl pro pirštus žiūrint į šias paslaugas, t.y. nesekant darbų eiliškumo ir pastoviai neinvestuojant į SEO, galima greitai netekti turėtų pozicijų, o jas atkurti gali būti pakankamai sudėtinga ir tai gali pareikalauti papildomų išlaidų ir laiko. Todėl seo paslaugos yra būtinos kiekvienam tinklalapiui, kurio savininkai suinteresuoti jį išpopuliarinti ar pritaikyti verslui.

Norint, kad svetainė funkcionuotų tinkamai, dar jos kūrimo pradžioje reikėtų pasikonsultuoti su seo specialistais, mat programuotojų darbo specifika tiesiogiai neapima SEO srities. Programuotojas svetainę pritaiko pagal jūsų poreikius, sudaro jos struktūrą, atlieka kitus būtinus darbus, tačiau kaip tą svetainę padaryti labiau prieinama google sistemai, nusimano retas programuotojas. Taigi, reikėtų viską paruošti taip, kad paieškos sistemos jūsų tinklapyje lengvai pasiektų esamą informaciją. Visi duomenys turi būti tinkamai apdoroti, puslapiai turi būti susieti su nuorodomis ir susiję tarpusavyje. Tai galima pavadinti tam tikru tinklu, kuris sudaromas svetainės viduje. Tačiau nemažai darbo yra dirbant ir su išoriniu SEO.

167
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *