Privatūs gydytojai: pediatras ir psichologas

Vaikų gydytojai šiuolaikiniame medicinos moksle dar vadinami pediatrais. Pediatras – tai gydytojas, ne tik prižiūrintis, bet ir gydantis vaikus nuo pat gimimo iki pilnametystės. Kiekvieno kūdikio atėjimas į šį pasaulį – lauktas ir visai šeimai ir namiškiams begalinę laimę atnešantis įvykis. Bet su kūdikio gimimu atsiranda ir nemažai rūpesčių, ypač jei tėveliai „naujai iškepti“, jei tai jų primoji atžala. Jauniems tėveliams ne visuomet pavyksta suprasti, ko nori mažas žmogutis, kuris kalbėti ir pasakyti ko nori dar nemoka. Juo blogiau, kai kūdikis suserga – tada pagelbėti gali tik gydytojas pediatras ir išsamios jo konsultacijos, tyrimai. Kiekviena mamytę turėtų rasti gydytoją pediatrą, kuris bus ne tik kompetentingas specialistas, bet ir rūpestinga, žmogiška, supratinga bei jautri asmenybė.

Privatūs ir valstybiniai gydymo centrai bei gydytojai juose

privatūs-gydytojaiDaugelis žmonių svarsto, ką pasirinkti: privačius ar valstybinius gydymo centrus. Žinoma, kartais šį pasirinkimą lemia finansinės galimybės: kaip žinia, privačiuose centruose paslaugos yra brangesnės, o dažnai konsultavimo, gydymo išlaidas padengti tenka iš savo kišenės. Tačiau ir visa priežiūra skiriasi, nes privačiuose gydymo centruose gydytojai ir personalas kruopščiai atrenkami, žiūrima į jų kvalifikaciją. Konsultacijos privačiuose centruose trunka ne 15-20 minučių, o iki valandos arba tiek, kiek konkrečiam pacientui reikia. Pavyzdžiui, paprastose poliklinikose gydytojas pediatras konsultuoja apie 15 minučių, tad jaunai mamytei, norinčiai sužinoti daugybę dalykų apie vaikučių ligas ir mažylio priežiūrą, tokio trumpos konsultacijos tikrai nepakanka. Apsilankiusi pas privatų pediatrą, ji neskubinama gali netrukdomai pasikalbėti su gydytoju ir išsakyti jam visus savo lūkesčius. Taip pat galima rinktis pusiau privačius gydymo centrus, kurių didesniąją dalį paslaugų kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Privatūs psichologai, psichiatrai ir psichoterapeutai

Paprastai valstybinėse poliklinikose dirba psichiatrai, tuo tarpu ieškoti psichologų paslaugų paprastai reikia privačiose gydymo įstaigose, privačiuose kabinetuose. Be to, lietuviai vis dar nelinkę pripažinti kai kurių psichinių ligų, linkę laikyti jas išsigalvojimu, noru atkreipti dėmesį ir taip toliau. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nervų sistemos sutrikimų – tai depresija. Pagrindiniai depresijos požymiai – prasta nuotaika, melancholija, nuolatinis prislėgtumas. Į depresiją nevertėtų numoti ranka, nes šią ligą paprastai lydi gana sunkios pasekmės – žmogus gali įnikti į alkoholį ir net bandyti nusižudyti. Depresija sergantį žmogų turėtų palaikyti artimieji: būti jam pakantesni, stengtis suprasti, atjausti, išklausyti, paguosti. Beje, šis susirgimas būdingas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, taigi taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į mažųjų elgesį bei pasikonsultuoti su specialistais. 

116
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *