Švaros palaikymas namuose: plautuvės ir indaplovės

Yra įsitvirtinusi nuomonė, jog visi darbai, kurie yra atliekami rankomis – kur kas kokybiškesni, juos atliekant įdedama daugiau nuoširdumo. Tačiau apie kokį nuoširdumą galima kalbėti, kuomet žmonių darbo krūviai didėja. Taip pat didėja atstumai nuo vienų iki kitų objektų, miestai plečiasi ir daugiausiai laiko yra praleidžiama kamščiuose ir darbuose. Taigi, žmonėms nebelieka laiko viską atlikti savo rankų pagalba. Todėl vis dažniau pasirenkama patogi namų technika, tokia kaip indaplovės, skalbimo mašinos, mikrobangų krosnelės ir kt.

plautuvesŽinoma, kalbant apie maisto gamybą, galima susidurti su sveikatos puoselėjimo klausimu, tačiau jei kalbėti apie švaros palaikymą namuose, kodėl gi nepasirinkus indaplovės vietoje plautuvės? Sklando mitai, kad plaunant indus indaplove ant indų pasilieka ploviklių nuosėdos. Tačiau tai anaiptol nėra tiesa. Vien tik sprendžiant iš to, jog indai yra kelis kartus praskalaujami. O kiek kartų jūs skalaujate savo rankomis išplautus indus? – Atsakymas, ko gero, būtų vienareikšmiškas. Taigi, indaplovėje indai išskalaujami geriau, nei jūs tai padarytumėte rankomis. Be to, šiame prietaise vandens srovė optimaliai paskirstyta, todėl tas pats kiekis vandens, panaudotas plaunant indus indaplove ir rankomis, gali būti panaudotas skirtingam kiekiui indų suplauti. Tad šalia to, indaplovę įsigyti naudinga dar ir taupumo sumetimais.

Tačiau kalbant apie švaros palaikymą, svarbu paminėti, jog švarą reikėtų palaikyti ne tik pačiuose namuose, bet pasistengti, kad prietaisai taip pat būtų švarūs. Pavyzdžiui, indaplovės dažnai apsineša kalkių nuosėdomis, galinčiomis užkimšti skalavimo funkcijai pritaikytus kanalus. Todėl, jei norite, kad ši funkcija veiktų gerai, pasistenkite palaikyt švarą indaplovės viduje. Tai padaryti galima į indaplovę pripylus acto, kuomet ji prisipildo vandeniu. Šis būdas labai paprastas ir ypatingai tinkamas nuosėdų šalinimui, tačiau juo pasinaudoti galima tik tuo atveju, jei indaplovės gamintojai nenurodo kitaip.

Nesinaudojantys indaplove, taip pat turėtų būti atidūs švaros palaikymo klausimu. Plautuvės taip pat turėtų būti nuolat plaunamos nuo jose užsilikusių nešvarumų ir kalkių nuosėdų. Šiam tikslui, kaip ir indaplovėse, galima panaudoti actą. Taip pat tinkama valgomoji soda arba sodos ir druskos mišinys. Pastarasis variantas ko gero labiau tinkamas, mat actas yra skysta priemonė, kurią sunkiau paskirstyti, na o plaunant plautuvę rankiniu būdu druska ir soda išlieka ant valomo paviršiaus ilgiau.

Žinoma, kiekvieno poreikiai skirias. Jei gyvenate vienas, jums, ko gero, indaplovė nėra reikalinga. Tačiau jei esate dviejų ar daugiau asmenų šeima, indaplovė gali sutaupyti ne tik išlaidas vandeniui, valymo priemonėms, bet ir jūsų laiką.

241
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *