Kuo patrauklūs pigūs skrydžiai?

Dar prieš keliolika metų žmonės net nesvajojo, kad tam tikros skrydžių bendrovės teiks net du-tris kartus pigesnes paslaugas už kitas bendroves. Šiandien pigūs skrydžiai yra realybė. Pigus skrydis – tai net kelis kartus pigiau įsigytas lėktuvo bilietas. Žinoma, dabar vyraujančių kainų negalima laikyti itin mažomis. Vos atsiradus tokios rūšies skrydžiams, kompanijos į to paties žemyno miestus skraidino vos po kelis litus. Tai buvo abiems pusėms naudingas sandoris: pigių skrydžių bendrovės reklamavosi ir plėtė klientų ratą, o žmonės galėjo pigiai keliauti ir aplankyti net tuos miestus, į kuriuos net nesvajojo kada nors pakliūti. Taigi galima teigti, kad pigūs skrydžiai metė gana rimtą iššūkį kitoms bendrovėms, organizuojančioms gerokai brangesnius skrydžius.

Pigūs skrydžiaiSkrydžių bendrovės atsisakė kai kurių privalomų sudėtingų procedūrų, dėl to skrydžiai tapo gerokai pigesni. Pavyzdžiui,  trumpesnė registracija, rankinis bagažas, kurio nereikia papildomai registruoti ir pan. taip pat pigių skrydžių bendrovės organizuoja akcijas, kai paskutinės minutės skrydžiams taikomos itin didžiulės nuolaidos. Įsigyti bilietą pigiam skrydžiui šiandien tapo tam tikra loterija: vieną dieną skrydis į tą pačią šalį gali kainuoti 200 litų, o kitą savaitę – jau 600 litų. Tai priklauso nuo kelių faktorių. Jei žmonės skrydžiu domisi ir bilietus tiesiog graibstyte graibsto, automatiškai dėl konkurencijos kyla ir skrydžio kaina. Jei skrydžiu domisi mažiau žmonių, avialinijos pabūgsta neparduoti bilietų ir kainą gerokai sumažina. Pigūs skrydžiai nebepigimais tampa sezono metu, pavyzdžiui, vasarą, kai daug žmonių skrenda atostogauti į tokias šalis kaip Graikija, Italija, Ispanija, Portugalija ir panašiai. Vasaros viduryje pigų skrydį įsigyti tikrai sunku, nes ir taip gausu turistų, kurie pasiruošę mokėti pilną kainą, už skrydį pirmyn ir atgal kelis šimtus ar net tūkstantį litų. Kitaip tariant, skrydžių kainą lemia keleivių susidomėjimas ir kiekis.

Kaip jau minėta, pigūs skrydžiai organizuojami į poilsines vietoves – Graikijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos kurortinius miestelius ir salas. Gerai paieškojus ir stebint rinką, sezono pradžioje už gana gerą kainą galima įsigyti ne tik skrydį, tačiau ir viešbutį. Kartais skrydį ir viešbučio paslaugas galima įsigyti vien tik už tokią kainą, kiek kainuotų vienas skrydis. Ieškoti pigių skrydžių – tai irgi savotiška loterija, nes vieniems pasiseka, o kitiems ne. Vienareikšmiškai neabejojama, kad su pigių skrydžių bendrovių atsiradimu pasikeitė ir žmonių keliavimo įpročiai, žmonės linkę daugiau keliauti ir pažinti pasaulį. Tai išties teigiamas reiškinys. 

54
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *