Patogūs dažymo įrenginiai

Dažymo įrenginių skirtingiems objektams gali būti įvairių. Tai ir voleliai, ir paprasti teptukai, ir oro kompresoriai, irflakonėliai su aerozoliu, purkštuvėliai, kempinėlės. Kada geriau naudoti teptuką? Kada palankiausias dažymo įrenginys – profesionalūs oro kompresoriai? Paskaitykite apie tai, kokiam dažymui naudojame skirtingas priemones, ir nuspręskite patys.

Automobilio dažymas

DažymasJeigu dažome automobilį, tai oro kompresoriai yra geriausias įrenginys. Suspaudus orą atsiranda labai didelis slėgis ir su dažais galima lygiai, greitai ir gausiai nupurkšti visą automobilio kėbulą. Jeigu dažytumėte su teptuku, tokio efekto nepasiektumėte, kokį sukurti gali tik oro kompresoriai. Taigi, dažymui geriausia naudoti šią techniką. Aišku, vėliau mažesnei apdailai gali tikti ir paprasti maži dažų flakonėliai, ir teptuko brūkštelėjimas.

Namo dažymas

O ką daryti tada, jeigu norite dažyti namą? Aišku, galima pasisamdyti žmones, kurie šį darbą atliks. Tačiau galite ir patys imtis. Jeigu fasafas yra mūrinis, o dar ir kokio nors drėbto tinko su giliu reljefu, tada geriau naudoti kompresorių ir čia. Jis tolygiai apipurkš visas duobutes ir nelygumus. Bet jeigu dažote medinį namą, tada reikės pasidarbuoti su teptukais ir su voleliais. Su šiomis priemonėmis dirbti yra labai smagu, tik reikia turėti laiko. Užvis smagiausia yra dažyti namą, esantį kur nors prie miško. Šviečia saulė, jūs lipate ant kopėčių, kvepia dažai, priešais jus – gražus miškas.

Interjero dažymas

Dažant pastatų vidų, prireiks ir volelių, ir teptukų. Galios tos pačios taisyklės kaip ir dažant namo fasadą. Taip pat dažant įvairias interjero detales, reikės dar daugiau smulkių įrankių. Su jais galima pasiekti tikrai gražius rezultatus.

Dažant reikėtų panagrinėti, kaip skirtingos spalvos mus veikia. Sakoma, kad mėlynoje ir morkų spalvos virtuvėje mes labiausiai norime valgyti. Nežinia, ar tai patvirtinta mokslininkų. Raudona spalva žadina emocijas ir mąstymą, todėl pailsėti raudoname kambaryje sunkiau. Balta spalva optiškai didina erdvę ir kuria šviesesnį kambarį, kadangi nuo jos atsispindi fotonai, toliau apšviesdami ir kitus likusius kambario elementus. Juoda spalva gali sukurti visišką juodąją skylę, jeigu nepaliksite kažkokių aiškių šviesos šaltinių ir visą kambarį nudažysite juodai. Dažus reikia rinktis ir ne tik atsižvelgiant į spalvą, bet ir į jų paskirtį. Medžiui reikia vienokių dažų, metalui kitokių, tinkui dar kitokių. Geriausia perkant dažus pasitarti su specialistais, kurie juos pardavinėja arba yra daug išbandę skirtingų variantų.

435
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *