Patarimai saugant telefoną

Jeigu esate tas žmogus, kuris 2007 metais nusipirkote pirmąjį iPhone, labai tikėtina, kad dabar prisimenate, kur kada ir kaip jis nustojo jums veikti. Paprastai telefonai 10 metų nėra išsaugomi, nors galėtų būti. Techninės jų naudojimo galimybės leistų juos naudoti ir ilgiau, tačiau mes, patys naudotojai, nuolat pastatome telefonus į pavojų, o paskui gailimės, kad senas mielas iPhone turės ir vėl būti pakeistas nauju, brangiu. Kalbamės su telefonų meistru Simu ir prašome jo pasakyti, kaip nesaugoti telefonus, kad jie ilgiau tarnautų.

IPhone geriausiSu kokiomis bėdomis dažniausiai žmonės ateina taisyti telefonų?

Nuo tada, kai atsirado liečiamasis ekranas, dažniausiai žmonės ateina su tokiais gražiais spalvotais drugeliais ant telefono – ekranas būna skilęs. Tai nereiškia, kad daugiau negu bet kada žmonės mėto telefonus. Tai labiau rodo, koks yra svarbus telefonui dabartiniam išmaniajam tas ekranas. Jeigu pamenate senuosius telefonus, tas ekranas nebūdavo didelis. O ir iš medžiagos kitokios pagamintos, kažkokio kone grūdinto stiklo, kad tikrai sunkiau duždavo. Ir numesti dar taip reikėdavo ant kokio aštraus daikto, kad įskiltų. Bet jeigu įskilus matydavosi bent pusė ekrano, tai niekas nesivargindavo gi dėl to iškart pulti taisyti. Juk būdavo mygtukai, ir mokėdamas kombinacijas, nors ir ne viską matydamas, bet tu vis tiek galėdavai, sugebėdavai padaryti taip, kad tavo telefonas veiktų, kad galėtum su juo kaip nori naudotis. O štai dabar, kai sudūžta telefono ekranas – jau esi bejėgis, nes per patį ekraną vyksta ir jo valdymas. Dar žmonės kartais ateina su blogai sustumtomis kortelėmis, kurių patys jau negali iškrapštyti.

Ar apskritai apsimoka taisyti telefoną, gal geriau kitą nusipirkti?

Žiūrint kas sugedo. Seno iPhone sudaužyto ekrano jau gal ir nelabai apsimoka keisti, nes sutaupai tikrai nedaug, palyginus su paties telefono pirkimu. Tačiau atsiranda ir tam tikra ekologinė problema – daug taisytinų telefonų yra išmetami kaip atliekos, nors jie dar galėtų skaičiuoti ir daugiau dienų.

Kaip saugoti savo telefoną?

Elementariai. Nemėtyti, turėti dėklą, apsauginę plėvelę, visada vengti skysčių. Elgtis su daiktu atsargiai, neprisiųsti sau per daug programėlių, kurios lėtintų darbą. Jeigu yra atmintyje kažkas, ko nenaudojate, tą dalyką ištrinti.

Ar jūs esate batsiuvys be batų, tai yra, ar pats saugote telefoną?

Ne, aš tvarkingai naudojuosi, ir mano šeima visi turi visada gerai veikiančius telefonus.

Sėkmės.

462
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *