Keletas patarimų kelionės į Turkiją metu

Lietuviams Turkija per kelis metus tapo pagrindiniu atostogų tašku. Keliones i Turkija pamėgo įvairaus amžiaus ir socialinės padėties žmonies. Jau nepasidaro keista, kad išgirstame apie mūsų tautiečių turizmą šioje šalyje.

keliones i TurkijaČia galite gerai pailsėti neišleidžiant daug pinigų. Kai kas sako, kad kelionės į Turkiją kainuoja kur kas mažiau nei į mūsų pajūrį. Planuojate atostogas šioje šalyje? Štai keletas patarimų, ką keliautojas turėtų žinoti apie šią nuostabią pietų šalį.

Sveikatos apsaugos sistema

Turkų farmacija yra tikrai nuostabi. Vaistininkai visaip stengiasi padėti ir patarti keliautojams. Daugelis vaistų, kuriems galbūt mūsų šalyje reikėtų recepto, Turkijoje yra parduodami be recepto.

Taip pat (tikiuosi, kad Jums to neprireiks) sveikatos apsaugos kokybė šioje šalyje yra labai aukšta. Tiksliau, ji ne tik yra labai gera, bet ir gan pigi. Kai kuriose poilsio vietose veikia klinikos, kuriose pagrindinis sveikatos patikrinimas yra nemokamas, jeigu turite kelionių draudimo pažymėjimą.

Privačios ligoninės yra nuostabios. Dažniausiai užsienio klientams yra parūpinamas vertėjas (paprastai anglų kalba), kuris padeda susikalbėti apsilankymo metu. Apžiūra paprastai atliekama labai greitai, o ir vaistinėje neužtruksite labai ilgai. Konsultacija dažniausiai kainuoja apie 100 litų.

Stomatologų paslaugos taip pat nėra labai brangios, kaip kitose šalyse. Labai panašiai kaip ir Lietuvoje. Geriausiai gauti rekomendaciją, tačiau dauguma yra labai malonūs ir nereikės ilgai laukti savo priėmimo.

Saugumas

Yra keletas atsitikimų, kad moterys, keliaujančios į pajūrio regionus, yra įkyriai erzinamos bei nužiūrinėjamos. Tai gali įtakoti netinkamas apsirengimas. Stenkitės vengti labai atvirų, paplūdimio drabužių, kol esate mieste ar kitose vietose nei paplūdimyje. Turkijoje vyrauja pasaulietiška kultūra, todėl, kol esate miestuose, renkitės taip, kad atrodytumėte, jog esate dideliame mieste.

Lankantis religinėse vietose, moterys turi dėvėti palaidines ilgomis rankovėmis, ilgą sijoną arba kelnes, ir pridengti savo galvą su skara arba kepure. Tokia pagarba vietinei turkų religijai yra ypač vertinama.

Jeigu galvojate apie keliones į Turkiją vienumoje, viskas gerai (nors Rytų Turkijoje protingiau keliauti grupėse). Nemažai pavienių keliautojų keliauja po šią šalį dieną ir naktį, ir niekada neturėjo jokių problemų. Tačiau derėtų nepamiršti sveiko proto viešint kitoje šalyje.

Įkyrūs gatvių „erzintojai“

Būkite atsargūs, jeigu kas nors siūlo Jus nuvesti į puikią vietą su nuostabiais gėrimais, moterimis, šokiais, ir pan. Jeigu ten Jums nepatinka ir jaučiatės nepatogiai, išeikite, nesidrovėkite. Jeigu matote, kad kas nors nori Jus apgauti, praneškite turistų arba vietinei policijai. Jeigu kas nors nepatinka, tiesiog išeikite.

Taip pat gera mintis vengti didelio kiekio alkoholio. Nors atostogaujate, tačiau netgi kelionės į Turkiją metu vadovaukitės sveiku protu. Venkite vietų, kuriose nėra meniu arba kainos nėra aiškiai skelbiamos. Jeigu turite problemų dėl maisto ar gėrimų kainų, tiesiog klauskite. Ir taip pat atsiminkite, kad turistų lankomose vietose įstatymai draudžia pardavėjams liesti, erzinti ar kitaip įkyriai brukti savo prekes.

Jeigu Jums kažką siūlo, tiesiog pasakykite „ne, ačiū“ (geriau anglų kalba, nei lietuvių. O gal mokate turkiškai?) ir eikite toliau. Būkite mandagus ir nebus jokių problemų. Tokie įkyrūs pardavėjai taip pat negali „užkabinėti“ žmonių gatvėse. Jie privalo būti savo darbo vietose.

Elementarūs patarimai viešint Turkijoje

Kai išeinate iš viešbučio visada pasakykite aptarnavimo personalui, kur einate. Turėkite su savimi savo šalies ambasados kontaktus, jeigu Jums netyčia prireiktų pagalbos.

Pinigus laikykite saugioje vietoje, tik ne rankinėje ar kuprinėje. Naudokitės tinkamais bankomatais ir būkite tokie pat atsargūs, kaip ir savo šalyje (ar netgi dar atsargesni). Norint pasinaudoti bankomatu Turkijoje, Jums reikės suvesti 4 PIN skaičius.

Jeigu planuojate savo kelionę į Turkiją vasarą, nepamirškite skrybėlės ir gerti daug vandens. Jo nusipirkti galėsite bet kurioje parduotuvėje.

Turkų draugiškumas

Turkai yra labai draugiški ir paslaugūs, jie visada padės Jums pasiekti reikalingą vietą. Kelionės į Turkiją metu neapsiribokite tik turistų lankomomis vietomis. Galite būti nustebinti, pamatę kas yra už šių ribų.

Turbūt svarbiausias patarimas Turkijoje būtų: nebijokite atsiverti turkų draugiškumui ir kultūrai, bendraukite su vietiniais, mokykitės naujų frazių (kaip labas, ačiū, prašau, atsiprašau). Vietinių gyventojų požiūris į gyvenimą yra stulbinantis, o Jūs sužinosite daug įdomių dalykų apie šalį, jos kultūrą ir papročius.

Daugumoje turistų lankomų vietų dirba padavėjai, barmenai ir kitas personalas, kurių namai yra taip pat labai toli, o jie čia sezono metu atvyksta užsidirbti. Jie įvertins Jūsų pasiūlymą kur nors išeiti bei pabendrautii. Jie tiesiog dievina anglų kalbos tobulinimą ir mėgaujasi kiekviena galimybe.

Nors kelionės į Turkiją jau tapo bene kasdienybe, tačiau smagu kaskart sugrįžti į šią šalį. Čia Jus ne tik maloniai aptarnaus, bet ir papasakos daugiau apie savo šalį, papročius bei kultūrą. Namo parsivešite ne tik malonius įspūdžius, bet ir naujų draugų kontaktus.

237
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *