Paskola verslui – ką būtina žinoti prieš skolinantis

Pasaulinei krizei pasitraukus į antrą planą, visa ekonomikos sistema po truputį atsigavo, o su ja – ir paskolų verslui bei privatiems asmenims sistema. Bankai linkę verslininkams sušvelninti skolinimosi sąlygas, patenkinti jų prašymus ir netgi sumažinti palūkanas. Pernai metų pabaigoje, nors pokyčiai dar nėra pribloškiamai dideli, išduotų paskolų skaičius tolygiai augo. Tam įtakos turėjo ir sumažėjusios palūkanos, kurių dydis pernai siekė apie 4 procentus. Tuo tarpu prasidedant krizei metinių palūkanų norma buvo apie 6 ir daugiau procentų. Prieš paimant paskolą, reikėtų įvertinti ir pasverti daugelį dalykų. Trumpai aptarsime, kaip elgtis, kad jums būtų suteikta paskola verslui.

Paskola versluiReikėtų įsiminti vieną esminį dalyką – bankas yra suinteresuoti suteikti jums paskolą, kadangi tokia jo misija. Taigi gėdintis ar nedrįsti prašyti paskolos būtų neprotinga, ypač jei numanote, kad panaudoti pinigai atneš dar didesnį pelną. Kiekvienas pradedantysis ar kiek pažengęs verslininkas skolinasi tol, kol jo verslas įsivažiuoja ir tampa išties sėkmingas. Taip pat reikėtų rasti banką, kuris paskolas teikia analogiškai kaip jūsų verslo rūšiai – taip tikimybė, kad paskola verslui bus suteikta, išauga. Einant į banką, reikia pasiruošti galimų klausimų, net ir ne visai patogių, atakoms. Žinokite, kokios sumos prašysite, per kiek laiko planuojate paskolą grąžinti, kam naudosite gautuosius pinigus ir taip toliau. Nesijauskite lyg prašantysis išmaldos – kas bebūtų, išlaikykite optimistinį požiūrį į susiklosčiusią situaciją, tvirtai ginkite savo nuomonę ir interesus. Pristatykite save kaip patikimą žmogų.

Prašydami paskolos, nesutirštinkite spalvų. Geriau viską parodykite taip, kaip yra. Juk ir taip aišku, kad turintys pinigų žmonės nesiskolina. Realiai įvertinkite būsimojo verslo planą, prieš pateikdami jį banko darbuotojui. Pernelyg optimistinės prognozės ir pernelyg didelis pasitikėjimas savimi šiuo atveju labiau vertintinas kaip neigiamybė. Ką galite padaryti – tai paruošti tvarkingus ir tikrus, jokiu būdu ne suklastotus duomenis atvaizduojančius dokumentus. Po pokalbio tikriausiai atsakymo teks palūkėti kelias dienas, taigi nespauskite banko ir jo darbuotojų, nevarginkite skambučiais ar elektroniniais laiškais – nuodugnus dokumentų, finansinių ataskaitų nagrinėjimas taip pat atima nemažai laiko. Paskola verslui pirmajame banke gali būti nusiteikta, tačiau neverta nusiminti – po vienos nesėkmės įgysite daugiau patirties ir galėsite adekvačiai pažvelgti į savo padarytas klaidas, į trūkumus. Mažai kam pasiseka ir paskola verslui suteikiama jau pirmojo susitikimo su bankininkais metu. Jei jums pasisekė – reiškia sudarėte patikimo ir užtikrinto žmogaus įspūdį. 

80
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *