Parketas

Parketas – tai pati ilgaamžiškiausia, ekologiškiausia ir patvariausia grindų danga, teigiamai vertinama visame pasaulyje. Ne be reikalo ši grindų rūšis susilaukė didelio gerbėjų rato. Medžio parketas yra klasika, kuri visais laikais buvo, yra ir bus madoje. Juk medis yra tokia medžiaga, kuri itin lengvai derinama prie bet kurios kitos medžiagos. Egzistuoja didelis parketo asortimentas, todėl jo pagalba galima sukurti labai įvairų interjerą, nuo kaimiško iki dvelkiančio prabanga.

parketasDarant remontą labai svarbu pasirinkti tinkamas grindis. Priešingai nei sienas ar lubas, grindis mes ne tik matysime bet ir jausime. Svarbu atkreipti dėmesį  ne tik kaip jos atrodys vizualiai, bet ir į tokias savybes kaip praktiškumas ir ekologiškumas. Parketas yra itin maloni danga, nes medis yra puikus šilumos izoliatorius. Tai reiškia, kad vasarą grindys bus vėsios, o žiemą šiltos. Taigi, įsigiję parketo grindis, pamiršite, ką reiškia namuose vaikščioti su šlepetėmis. Norėsite jausti šį gyvą ir natūralų produktą po savo kojomis, taip kaip vaikštant pajūriu norite jausti smėlį.

Parketas ne tik geras šilumos izoliatorius, tačiau puikiai sulaiko garsą. Nustatyta, kad buste, kuriame yra gausu medžio,  sumažėja pašalinio triukšmo kiekis. Garso ir šilumos izoliacijos stiprumas priklausys nuo to, kokio medžio parketą pasirinksite.  Pavyzdžiui sausa, mažo tankumo mediena tokia, kaip kedras turi itin didelę šilumos izoliaciją.

Norint, kad grindys būtų kokybiškos, svarbu atkreipti dėmesį ir į parketlenčių išmatavimus. Dažniausiai norisi kuo ilgesnių parketlenčių, nes tokių būdu mažiau matosi sujungiamieji tarpeliai. Anksčiau kurti tokį parketą buvo itin sunku, nes jis tapdavo ne toks stabilus, greičiau išsikraipydavo. Tačiau šiuolaikinių technologijų dėka, pasitelkus naujas medienos apdirbimo, džiovinimo bei klojimo technologijas, ilgos parketlentės tapo stabilios ir tvirtos. 

Dabartinės parketlentės gali siekti net iki 2200 cm ilgį.  Parketlenčių storis paprastai būna 7- 18 cm pločio. Tačiau nepamirškite, kad kuo storesnę parketlentę pasirinksite tuo ilgiau ji jums tarnaus. Taip yra dėl to, kad parketlentės yra atnaujinamos nušlifuojant jų paviršių. Taigi, kuo storesnė parketlentė, tuo daugiau kartų bus galima ją nušlifuoti, o tai reiškia, kad ji bus ilgaamžiškesnė. Parketlentės plotis svyruoja nuo 14 iki 22 cm. Nepamirškite, kad parketlentės yra gaminamos ir pagal visiškai individualius išmatavimus, todėl norimą variantą ras kiekvienas.

Taigi parketo grindys puikus variantas tiems kuriems svarbi gaminio kokybė bei natūralumas. Juk medis yra medžiaga, dėl kurios kokybės ir praktiškumo niekas neabejoja. Puiku yra ir tai, kad medinės grindys taip pat yra stilinga ir jauki medžiaga. Dėl šių savybių atsiranda galimybė pasirinkti kokybiškas, natūralias bei stilingas grindis.

175
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *