Saugūs kelyje: apie padangas ir automobilių stiklus

Bene dažniausiai automobilių vairuotojai internete ieško informacijos apie padangas ir automobilių stiklus. Padangomis prekiaujančios įmonės itin didžiulį vartotojų sujudimą ir susidomėjimą pajunta tuomet, kai ateina laikas keisti sezonines padangas. Kaip daugelis žino, vasarines padangas žieminėmis reikia pakeisti iki lapkričio mėnesio, o žiemines vasarinėmis – iki balandžio mėnesio. Taip pat yra ir pereinamasis laikotarpis – apie 2 savaitės laiko, per kurias ir galima susimontuoti senas padangas  ar įsigyti naujas. Vertinant, ar senosios padangos yra geros, reikia vadovautis keliais kriterijais. Pavyzdžiui, naujos ir geros kokybės padangos gali tarnauti net iki 10-15 metų.

padangosTuo tarpu jei pirkome prastesnės kokybės ar juo labiau – dėvėtas padangas, reikėtų turėti omenyje, kad jų tarnavimo laikas sutrumpėja maždaug puse laiko. Vadinasi, jau po kelių metų (po kelių sezonų) tokių padangų naudojimo gali prireikti ieškotis naujų „batų“ savo automobiliui. Žinoma, kiekvienas vairuotojas yra skirtingas, kaip ir jo vairavimo įgūdžiai. Taip pat padangų tarnavimo laiką labai lemia tai, kaip dažnai važinėjamės automobiliu: ar jį naudojame tik asmeninėms reikmėms, ar ir darbui, kokius atstumus kasdien įveikiame, o gal su automobiliu į dienos šviesą išvažiuojame, pavyzdžiui, tik savaitgaliais, nes gyvename didmiestyje ir į darbą važinėjamės viešuoju transportu. Taigi padangos vairuotojams tarnauja labai įvairiai: daug kas priklauso ir nuo to, kaip vairuotojas vairuoja, ar yra ramus, ar mėgsta kiek ekstremalų vairavimą ir taip toliau.

Apie automobilių stiklų keitimą

Paprastai automobilių stiklai keičiami labai retai, vos kartą ar du per visą vieno automobilio eksploatavimo laiką. Vairuotojai, kuriuos galima pavadinti sėkmingais, automobilių stiklų nėra keitę nė karto. Taigi dėl kokių priežasčių dažnai tenka keisti stiklus? Pirma, šoniniai stiklai dažnai išmušami ilgapirščių, bandančių iš automobilio kažką pavogti. Tuo tarpu priekiniai stiklai ypač dažnai nukenčia, kai važiuojama nelygiais žvirkeliais: iš po ratų dažnai išslysta akmenukai, kurie dažnai atsimuša į priekinį stiklą. Taip atsitikti gali, ir kai važiuojame pernelyg arti kitų automobilių. Tačiau įskilimas įskilimui nelygu: automobilių stiklai turi būti tokie, kad pro juos būtų gerai matyti kelias. Jei įskilimas yra nedidelis ir keleivio pusėje, su tokiu stiklu galima važinėtis net nesvarstant, keisti stiklus ar ne. Tačiau jei įskilimas yra didžiulis, jei jis truko matyti kelią ir vairuoti, tokiu atveju jau reikėtų pagalvoti apie saugumą ir automobilio priekinio stiklo keitimą.

243
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *