Dantų plombavimas: ar tikrai tai taip baisu?

Sunku būtų rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nė karto nebūtų lankęsis pas odontologą. Kartais pas jį lankomės dėl rimtų priežasčių, kartais tiesiog norime profilaktiškai pasitikrinti dantis. Reikia sutikti, kad šis vizitas neretai kelią įtampą, ypatingai tuo atveju, jei tenka sėdėti laukiamajame ir girdėti dantų gręžimo garsą. Žinoma, tai tikrai nėra labai malonu, tačiau ko mes bijome? Dažnai ieškodami tam tikrų specialistų pagalbos, pasitelkiame interneto galimybes ir randame tai, ko mums reikia. Pavyzdžiui, jei gyvenate uostamiestyje, tiesiog įvedate raktažodį odontologas Klaipėda, ir randate visus šią užklausą atitinkančius duomenis. Taigi, tai visai paprasta. Tačiau kaip nugalėti baimę, einant pas odontologą?

odontologas KlaipėdaPirmiausia įvertinkite, ko bijote. Dažniausiai baiminamės to, ko tiesiog nežinome – kai nesame tikri, kokios procedūros bus atliekamos, tai neišvengiamai kelia baimę. Kad netektų bijoti, patartina pas odontologą apsilankyti kuo dažniau. Jei lankytumėmės pas odontologą bent du kartus į metus, ikrai išvengtumėm tam tikrų skausmingų procedūrų. Šiandien medicinos įranga yra pakankamai moderni, taigi, baimintis praktiškai nėra ko. Be to, išėjus iš odontologo kabineto paprastai jaučiamas palengvėjimas, ir šis jausmas atperka bet kokį kabinete patiriamą skausmą. Vis dėlto, ir skausmo šiandien ten sukeliama minimaliai – jei gręžiamas gyvas dantis, visada siūloma nuskausminančių vaistų, ir atsiklausiama, ar jaučiamas skausmas. Taigi, baimintis kaip ir nėra ko, tačiau kodėl šios baimės nepavyksta atsikratyti?

Kai kurie medikai pataria pas odontologą lankytis pirmoje dienos pusėje, anot jų, tokiu metu jaučiamas mažesnis skausmas. Be to, jei moterys baiminasi didelių skausmų odontologo kėdėje, patartina ten nesilankyti menstruacijų metu. Sunku pasakyti, kuo tai susiję, tačiau kažkuo juk reikia tikėti, tiesa?

Įpratus gana dažnai lankytis pas odontologą, baimė sumažėja. Galbūt tiesiog įsitikinama, kad skausmo čia suteikiama tikrai nedaug, o galbūt nebėra ko baimintis – per kelis mėnesius po paskutinės apžiūros retai kada nutinka kas nors tokio, kas galėtų čia suteikti skausmą. Kai kurie žmonės prisiriša prie vieno odontologo, kuriuo pasitiki, ir gali nesibaimindamas pas jį lankytis. Pagalvokite: galbūt ir jums tai sumažintų baimę lankytis pas odontologą? Tiesiog įveskite užklausą odontologas Klaipėda ir išsirinkite odontologą, teikiantį jums reikalingas paslaugas. Gali būti, kad išsirinksite tokį, pas kurį lankantis odontologo kabineto baimę pamiršite visam laikui.

271
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *