Naminiai žiurkėnai: sveikata, priežiūra ir veterinarija

VeterinarijaJei nusprendėte auginti žiurkėną, esame tikri, kad labai gretai pamilsite mielą kailinuką, kuris pradžiugins tiek mažuosius šeimos narius, tiek suaugusius. Tiesa, nors naminiai žiurkėnai nereikalauja ypatingo dėmesio ir daug priežiūros, graužikų veterinarija primena, kad norint džiaugtis sveiku, stipriu ir ilgaamžiu šeimos draugu, būtina laikytis tam tikrų taisyklių.

Visų pirma, prieš pirkdami žiurkėną, įsitikinkite, kad gyvūnėlis yra sveikas. Apžiūrėkite augintinio ausis, dantis ir akis. Jei gyvūno ausys purvinos, akys apsiblaususios, dantys atrodo netvarkingi, o ant pilvo matote pilkų dėmių, greičiausiai žiurkėnas turi sveikatos problemų. Svarbu įvertinti ir gyvūno laikymo sąlygas – narvelis turėtų būti švarus, erdvus ir tvarkingas.

Laikymo sąlygos

Kitas jūsų darbas – užtikrinti naujam draugui tinkamas gyvenimo sąlygas. Rinkitės specialiai žiurkėnui pritaikytą narvelį. Įsitikinkite, kad tarpai tarp sienelių yra tinkamo dydžio ir gyvūnas nepabėgs. Narvelis turėtų būti pakankamai erdvus ir pritaikytas mažylio poreikiams, t. y. tai aktyvus gyvūnas, todėl jam reikės ir bėgimo rato, ir įvairių kopetėlių, laipiojimo tunelių ar kitų laisvalaikio pramogų. Narvelio dugnas turėtų būti padengtas 5–10 cm storio kraiko sluoksniu. Nenaudokite pušies ar kedro pakratų, kurie nėra tinkami žiurkėnui.

Mityba

Veterinarijos specialistai primena, kad rūpinantis augintinio sveikata, būtina pagalvoti apie tinkamą žiurkėno mitybą. Gyvūnas visuomet turėtų pasiekti gertuvę su švariu vandeniu (reguliariai jį keiskite), žiurkėnui taip pat reikalinga druska graužimui. Atidžiai stebėkite augintinio racioną. Rinkitės specialiai žiurkėnui subalansuotą maistą. Papildomai galima duoti šiek tiek obuolių, morkų, kiaulpienių lapų, uogų, kiniškų kopūstų. Kelis kartus per savaitę galima duoti baltyminio maisto, pvz., virtos vištos krūtinėlės, putpelės kiaušinių ar baltos duonos. Gyvūnėliui negalima duoti vaisių kauliukų, aštraus, saldaus ar rūkyto maisto, citrusinių vaisių, sūrio.

Sveikatos problemos

Jei pastebėjote, kad gyvūnas negaluoja, apsilankykite pas veterinarą. Tiesa, pamatyti sveikatos sutrikimus yra gana sunku, nes šie gyvūnai dienomis būna apsnūdę. Vis dėlto, apie ligas galima įtarti, jei žiurkėnas labai vangus ir nenori judėti, yra linkęs kandžiotis, jei nuolatos čiaudi, jei gyvūno kailiukas atrodo pasišiaušęs, gyvūnas prarado apetitą ir negeria, akys apsiblausia. Veterinarijos klinika teigia, kad paprastai žiurkėnų ligos yra susijusios su žarnyno sutrikimais, odos pūliniais ir kvėpavimo takų infekcijomis.

546
1/5 ( 20% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *