Kas yra skandinaviškas minimalizmas?

Jeigu iš provincijos atvažiuosite į baldų parodą dizaino mugėje sostinėje, tuojau pat išgirsite, kaip visi kalba apie kažkokį skandinavišką minimalizmą. Kas tie skandinaviski baldai ir tas skandinaviškas minimalizmas – nustebsite. Nebijokite, tai tik labai stilingas dalykas, kurį žmonės dažnai mini tam, kad patys atrodytų madingi. Čia nieko sudėtingo, o kas tai tiksliai yra, gal net nežino ir tiek, kurie daug ir garsiai šneka. Tačiau jūs galbūt jau dabar galite sužinoti daugiau negu jie, nes mes jums atskleisime, kas tai yra.

Visi apie tai daug kalba

Švediški baldaiPastebėsite, kad žmonės sako, kad kokioje nors kavinėje ar picerijoje yra labai gražu, nes ten toks „fainas“ dizainas ir skandinaviski baldai. Tačiau paradoksas tame, kad tie žmonės nežino, ar baldai iš tiesų skandinaviški. Jie net nežinos, ar tai tikrai skandinaviškas dizainas. Kalbama taip iš nuojautos ir intuicijos, kai patenkama į kokią nors stilingesnę erdvę. Būkite pranašesni už juos ir tiksliai žinokite, kas yra skandinaviškas interjero dizainas.

Priešingybė – sovietmetis

Kad įsivaizduotumėte, kas tai yra, pirmiausia prisiminkite klasikinį buto interjerą sovietiniame Lazdynų mikro rajone. Kaip atrodo svetainė? Vienoje pusėje per visą didžiausią sieną iki pat lubų driekiasi didžiulė tamsios spalvos sekcija su labai daug durelių ir pridulkėjusių stiklinių lentynų. Viskas, kas viduje, paslėpta. Priešais – didelis margas kilimas ant sienos, o apačioje sofa. Štai jums ir apkrautas, šviesą sugeriantis, tamsus ir užgrūstas senasis interjeras, panašus ir į Viduramžių bei Baroko.

Minimalizmo spalvos ir kompozicijos

Minimalizmas ateina iš Skandinavijos, tačiau jis turi gilesnes šaknis Rytuose, kur tuščia erdvė pasako daugiau už apkrautus vaizdus. Mediniai baldai iš Skandinavijos arba bent jau skandinaviškame interjere neturi nereikalingų detalių, jie paprastų lengvų formų, dažnai gana žemi. Sienos baltos, labai daug baltos spalvos. Dideli vitrininiai langai, kažkur yra neapdirbto medžio detalių, tačiau ne taip, kaip Rumšiškėse, kur viskas tiesiog nežmoniškai apkrauta. Tačiau skandinaviški baldai ir skandinaviškas minimalizmas atveria didesnes tuščias erdves, leidžia žmogui patalpoje jaustis laisvai ir gaiviai.

501
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *