Kaip fotografuoti vestuves

Kone kiekvieną savaitgalį vasarą dirbantys vestuvių fotografai – dabar jau vis dažnesnė profesija, kadangi vaizdų kultūra yra užplūdusi mūsų visuomenę. Jeigu kadaise su kamera ir foto aparatu vaikščiodavo tik kai kas, tai dabar su fotografijos subtilybėmis susipažinę būna vis daugiau ir daugiau žmonių. Tačiau visgi tam, kad būtum geras vestuvių fotografas, turi puikiai išmanyti savo amatą, paisyti daugybės įvairių taisyklių.

Svarbiausia – nuotaka ir jaunasis

FotografijaDaug kas gali patarti, kad vestuvių fotografija turi pasižymėti jausmingumu. Kad ir kiek jūs galvosite apie techninius parametrus, tačiau tikrieji vestuvių fotografai net ir su išmaniuoju telefonu galės padaryti geras nuotraukas. Kadangi jų grožis slypi ne foto parametruose, o tame, kaip yra nufotografuota, kas yra įamžinta, ar laimingi tie žmonės, kurie yra kadre. Jūs turite užtikrinti, kad taip ir būtų, ir tuomet galėsite pasakyti, kad padarėte viską, kad žmonių emocijos liktų įprasmintos ir išsaugotos foto kadruose. Tad nestatykite visų kaip nusiteistųjų grupėmis prie gražaus rožių krūmo ir neverskite taip keistai šypsotis. Tegu šventė būna gyva ir viskas joje gyva, tuomet ir nuotraukos bus dėkingai kokybiškos, puikios.

Iš anksto aplankykite vestuvių vietą

Jeigu norite nusiteikti vestuvių fotografavimui, planuokite, kad laiko tai apims daugiau, negu kryžiuku pažymėta diena kalendoriuje. Iš tiesų vestuvėms gali reikėti ir daugiau, nes tai ir pasiruošimas, ir nuotraukų apdorojimas po to. Pirma jūs kalbėsite su užsakovais, išklausysite jų reikalavimų, pageidavimų, o tada būtų labai gerai, jeigu su jais nuvyktumėte į tas vietas, kur vyks vestuvės. Jau iš karto žinosite tam tikras struktūras, vėliau galėsite pasiplanuotigerus kampus, gal net bus aiškiau, kokią foto amuniciją reikėtų pasiimti į šią foto medžioklę. Numatykite būsimų nuotraukų sąrašą dar prieš keliaujant į savo fotografuojamas vestuves. Tą sąrašą galutinai galvoje patvirtinkite jau nuvykę, ir pamažu pradėkite jį pildyti. Paruoškite savo įrangą tiems kadrams, jeigu žinote, kad bus tamsokos vietos, imkite blykstę. Jei matote, kad būtų gerų kadrų iš toli, reikės tele objektyvo ir kt.

Padarykite daug tų pačių kadrų

Įvertinkite svečius ir jų pasirengimą vestuvėms, kaip ir jaunuosius. Fotografuokite žmones daugiau kartų negu dailias smulkmenas. Taip, svarbu įamžinti tortus, žiedus, kaspinus gėles… Tačiau tik žmonės iš jūsų pasirinktų foto objektų norės save matyti taip ir ne kitaip, todėl jų portretų reikės daugiau.

514
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *