Kaip atpažinti automobilių gedimus

Kai sugenda automobilio dalys, važiuoklė, tuomet Automobiliudalys24.lt gali suteikti galimybę operatyviai įsigyti reikiamą auto dalį. Nereikia ieškoti turguje, siųstis iš užsienio, ar permokėti tarpininkams. Tiesiog iškart nusiperkate auto dalį, kurios reikia, ir toliau pasitaisę mašiną važiuojate. Tačiau kaip atpažinti, kad kažkas mašinoje genda ir automobiliui reikės naujos dalies arba taisyti seną? Štai keletas požymių, kurie išduoda apie automobilio gedimus.

  • Kartais mes galime girdėti stūmoklių bildesį. Jis yra labai nemalonus ir girdisi važiuojant automobiliu tarsi varpo gaudimas, tačiau gana švelnus ir aukštas. Gal dėl to per automobilio grotuvą paleidus bažnytinę muziką su varpais, šį garsą pažįstantis vairuotojas krūpteli – ar tik nebus sugedę stūmokliai? Jeigu tikrai neleidžiate tokios muzikos, o varpus girdite – atkreipkite dėmesį į šios auto dalies situaciją.
  • Dalys gera kainaApskritai, bet koks neįprastas triukšmas, bildesys, išgąsdina vairuotoją, nes tas garsas paprastai praneša apie dalies gedimą. Todėl ir kai mašinoje keleiviai ima leisti keistus garsus patys ar su kokiais nors daiktais, kartais vairuotojas nusigąsta, suklūsta, ir bando suprasti, kas čia bildi. Dar vienas bildesio tipas, kuris praneša apie gedimą yra gana stiprus lyg kas nors trankytų su mediniu pagaliu į sieną. Toks bildėjimas gali pranešti apie tai, kad sugedo alkūninis velenas, užsirietė galvutė. Išgirdus tokį triukšmą, reikėtų kuo greičiau stoti ir žiūrėti, kas darosi. Ypatingai, jeigu girdisi ir metalų daužymasis tarpusavyje, mat tada gali būti problemų su cilindrais.
  • Vienas rizikingiausių dalykų – sugedę stabdžiai. Tačiau, kaip ir visa kita, jie paprastai nesugenda lyg iš giedro dangaus. Viskas vyksta ir genda pamažu. Todėl ir pastarieji visų pirma praneša apie save simptomais. Jeigu važiuojant vidutiniu greičiu galite jausti kad stabdžių pedalas staigiai stabdant šokinėja, tai gali rodyti apie priekinių diskų pakitimus. Jeigu jie pakitę, tai gali labai sulėtinti stabdymą. Ir tada, kai avarinėje situacijoje reikėtų greitai sustabdyti, jūs susidurtumėte su slydimu bei prailgintu stabdymu.
  • Taip pat reikėtų tikrinti ir spaudimą padangose, jis taip pat atsakingas už stabdymo efektyvumą. Kai būna blogas padangų spaudimas, simptomai pasirodo tada, kai sukate greitai vairą, pavyzdžiui, parkuojantis. Važiuojant tiesiai tai neišryškėja. Koks požymis? Vairas tiesiog gana sunkiai sukasi. Gali būti ir problemų su spaudimu, ir gali reikėti atlikti ratų suvedimą.

Pastebėję bet kokius pakitimus automobilyje, pasipriešinimą ar keistus garsus, tikrinkite automobilio būklę.

485
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *