Kaimiškas interjeras – gražu

Nors mieste interjero dizaino projektavimas remiasi naujausiomis tendencijomis, išlieka tam tikrų senoviškų tradicinių būdų kurti namų interjerus. Tokie dizaino sprendimai paprastai pasirenkami namams, esantiems kultūros paveldo ir kitokiose vietovėse. Štai keletas būdų, kuriais kuriamas senovinis autentiškas interjeras.

Medinės sienos, sijos

Dizaino kūrimasJeigu kalbėtume būtent apie tai, kokie gali būti lietuviškų senovę imituojančių namų interjero dizaino sprendimai, tai neapsieitume be medinių rąstinių namų, sijų palubėje ir ant jų sukabintų įvairių daiktų, rakandų. Dar ant sienų gali būti sukabintos ir vantos, ir tai daug ką reikš. Tai iškart sukurs nepaprastą medienos, žalumos ir sveikatos, natūralumo pojūtį.

Nedekoruotos sienos, natūralios medžiagos

Apskritai, vejantis tendencijas sukurti senoviškus namus, reikėtų orientuotis tiesiog į natūralias medžiagas. Ir tą žino visi interjero dizaineriai. Kad geriausios grindys bus tikrai ne PVC danga ar laminatas, o natūralus akmuo, medis, gal net molis. Taip pat ir visi aksesuarai, dekoro elementai turės būti natūralūs. Taigi, kurti interjerą gali būti tikrai įdomu, tačiau reikia mokėti tą daryti.

Sendinti, atnaujinti baldai

Dar vienas būdas kurti šiuolaikiškuose namuose senovinį dizainą – naudoti senus atnaujintus baldus, arba naujus, tačiau sendintus. Tam yra specialios technikos. Galima tokias interjero detales pirkti iškart paruoštas, arba gaminti kažką patiems. Geriausia, aišku, kada viską numato ir sukuria interjero dizaineriai.

Baldai su metaliniais rėmais

Kažkokiu būdu ne bet kokia senovė ir ne bet kurios jos tendencijos grįžta į dabartį, o tik tam tikros. Pavyzdžiui, vienas iš būdų kurti tuos senoviškus įspūdžius yra naudoti plonas metalo konstrukcijas, nudažytas juodai. Juodo metalo vielos gali būti naudojamos kuriant šviestuvus, baldų kojas, rėmus, karkasus. Ar tai būtų kėdės kojos, ar miegamojo lovos rėmas. Visais atvejais baldai gali atrodyti tikrai gerai, tereikia viską suderinti.

Audiniai

Kokie audiniai buvo senuose interjeruose? Tai margi, raštuoti, megzti ir austi audiniai, kiekvienas rankų darbo, todėl padarytas su pastangomis jį sukurti kuo gražiau. Dėl to audiniai, kurie iš tiesų gražūs, ir yra rankų gamybos. Seniau būdingi tokie austi pledai, kilimai, staltiesės, patiesalai, juostos.

Margi tapetai

Seniau nebijota margumo ir klijuojant tapetus. Jeigu dabar visur būna tik balti tapetai, nesakantys nieko, tai seniau būta ir margų tapetų, kurie atrodė iš tikrųjų įvairiai, o kartais galėjo ir būti labai gerai suderinti ir atrodyti iš tiesų puikiai.

566
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *