Geodeziniai matavimai

Norite sužinoti tikslias savo nuosavos žemės ar įmonės ribas? Tinkamai atlikti geodeziniai matavimai gali pateikti tikslius duomenis apie sklypą. Jūs sužinosite ne tik ribas, bet ir bendrą plotą. Tokie geodeziniai matavimai reikalingi ne tik tuomet, kai formuojamas naujas sklypas, bet ir norint patikrinti perkamą ar jau turimą plotą bei ribas. Dažnai įsigiję ar dar prieš pirkdami žemės sklypą, nesvarbu kokios jis paskirties, norime įsitikinti, kad pardavėjo nurodomi duomenys yra tikslūs, tokiu atveju reikia kreiptis į geodezinius matavimus atliekančią įmonę.

geodeziniai matavimaiBūtent geodeziniai matavimai yra būtini norint parduoti, išnuomoti, padalinti ar sujungti sklypus. Taip pat tokie darbai atliekami ir tuo atveju, kai norima keisti žemės paskirtį, pavyzdžiui, iš žemės ūkio į namų valdos. Be tikslių skaičiavimų negalima atlikti tolimesnių darbų, todėl svarbu tinkamai atlikti šiuos svarbius darbus. Kartais renkantis įmonę, kuri galėtų atlikti tokius darbus matome du terminus: geodeziniai ir kadastriniai matavimai. Geodeziniai matavimai yra konkretus pavadinimas vykdomų paslaugų, kuomet nustatomi tikslūs žemės sklypo duomenys ir posūkio taškai, išvardinami esami statiniai, kontūrai ir inžineriniai tinklai. O kadastriniai matavimai vadinami kaip ploto parametrai, į kurį įeina žemės sklypo matavimai.

Ko reikia, kad būtų atlikti geodeziniai ar kadastriniai matavimai? Specialistų, kurie atliks darbą ir šių dokumentų: pirkimo – pardavimo sutarties, registro pažymėjimo, preliminaraus ar detalaus matuojamo žemės sklypo plano, savininko paso kopijos. Kai kuriais atvejais reikia pateikti papildomų dokumentų, tačiau apie tai Jums pasakys specialistas. Pavyzdžiui, jei tame sklype, kuriame norite atlikti kadastrinius matavimus, stovi statiniai, tuomet reikės papildomai atnešti tų statinių teisinės registracijos dokumentus t.y. registro pažymėjimus. Šiuo atveju svarbiausia išsirinkti tinkamą įmonę. Prieš susitariant su matininku, pasidomėkite ar jis turi atitinkamą kvalifikaciją. Ji turi būti patvirtina Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos. Paprašykite matininko, kad parodytų savo matininko pažymėjimą. Taip Jūs būsite tikri, kad sumokėsite už paslaugas tinkamam specialistui ir visi atlikti matavimai bus tikslūs ir atitiks visus nustatytus įstatymus. Tokių garantijų nėra, jeigu užsakysite neturinčių kvalifikacijos matininkų darbus.

Tam, kad kadastriniai ar geodeziniai matavimai būtų atlikti kokybiškai reikia išsirinkti patikimą įmonę. Svarbu kreiptis į savo srities žinovus, kurie turi reikiamą kvalifikaciją. Juk netikslūs skaičiavimai vėliau gali kainuoti labai brangiai, kuomet statiniai bus statomi netinkamoje vietoje. Todėl neverta susižavėti siūlomomis mažomis kainomis.

256
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *