rinkos principai

Buhalterinė apskaita – rinkos ekonomikos principai ir koncepcija

Asmeninė apskaita yra sistema su kuria galima stebėti, matuoti ir registruoti organizacijos materialiojo vystymosi procesus, o taip pat vykdyti jų kontrolę. Asmeninė apskaita yra skirta Surinkti tam tikrą informaciją, kuri butų naudojama organizacijos viduje, o jos pagrindinis tikslas yra aprūpinti organizacijos vadovus jiems reikalinga informacija apie organizacijos veiklą.

buhalterinė apskaitaOrganizacijos turimam turtui, jos įsipareigojimams ir operacijoms įvertinti yra naudojami trys matavimo būdai:

  • Natūralūs matavimo būdai
  • Darbo matavimo būdai
  • Piniginiai matavimo būdai.

Natūralus matuokliai naudojami charakterizuoti įvairius objektus jie skirstomi pagal savo fizines savybes naudojant įvairius matuoklius pvz. metras, litras, kilogramas, kilovatvalandė ir t.t. Darbo matuokliai valanda, diena, mėnesis ir t.t. Jie yra naudojami apskaičiuoti sąnaudų skaičių darbo laiko metu. Universalus matuoklis yra piniginis matuoklis. Piniginiuose matuokliuose visada atsispindi naturalūs ir darbo matuokliai. Tokiu būdu piniginis matuoklis naudojamas  atvaizduoti organizacijos turtą, jos įsipareigojimus ir asmenines operacijas kokia nors viena tam tikra valiuta, mūsų atvėju litais.

Skaityti straipsnį “Buhalterinė apskaita – rinkos ekonomikos principai ir koncepcija” »