pigios poilsines keliones

Archeologijos mokslas Lietuvoje

Lietuviai ir lietuvių kilmės archeologai

archeologiniai-kasinėjimaiArcheologijos mokslas Lietuvoje suklestėjo tik XX amžiuje. Iki pat šiandien vykdomi archeologiniai kasinėjimai, kurių tikslas – surasti naudingų, istoriškai vertingų archeologinių radinių. Archeologijos mokslas apskirtai yra gana sudėtingas, nes kiekviena ekspedicija turi būti kruopščiai aprašoma, apibūdinama. Nors tendencijos yra kiek kitokios: dažnai publikacijų kiekis ir kasinėjimų apimtys nesutampa. Lietuvoje šiuo metu veikia maždaug trys archeologų grupės: 1 grupė – intensyviai atliekantys kasinėjimus archeologai, kurie per metus aplanko 10 ir daugiau objektų, juos nuodugniai ištiria, tačiau rašo palyginti mažai publikacijų. 2-ajai grupei priklauso kiek mažiau kasinėjimų atliekantys mokslininkai. Tačiau jie daugiau apie savo mokslinius tyrinėjimus rašo mokslinėje spaudoje. Trečioji grupė – universaliausia, kuriai priklauso asmenys, tiek rašantys, tiek ir kasinėjantys maždaug vienodomis apimtimis. Nežinia, ar toks skirstymas yra tikslus, tačiau aišku viena – Lietuvoje archeologiniai tyrimai vis dar gajūs.

Skaityti straipsnį “Archeologijos mokslas Lietuvoje” »

Vincent Munier fotografija

Fotografija ir laukinė gamta – dvi Vincent Munier aistros. Šiuos pomėgius sujungęs į vieną visumą fotografas tapo vienu žymiausių ir įdomiausių laukinę gamtą fiksuojančių fotografų.

FotosesijosVincent Munier gimė Vozgėzų kalnuose, Prancūzijoje. Taigi, nuo pat gimimo buvo supamas gamtos, kuri tapo pagrindiniu jo fotografavimo objektu. Sužavėtas laukinių erdvių platumo, jis pasirinko fotografija priemone išreikšti savo svajonėms ir emocijoms.

Vincent Munier darbuose daugiausiai figūruoja laukiniai gyvūnai ir jų buveinės įvairiose šalyse. Šis menininkas ne tik fotografas, tačiau ir nenuilstantis keliautojas, reguliariai grįžtantis į savo gimtuosius namus Lotaringijos regione ir Vozgėzų kalnuose.

Šis menininkas laikomas vienu iš talentingiausių profesionalių savo kartos fotografų. Jis taip pat yra ir kelių knygų autorius, o jo parodos rengiamos daugelyje pasaulio šalių. Vincent Munier fotosesijos yra originalios ir rafinuotos, jo nuotraukos liudija asmeninį menininko požiūrį ir pagarbą gamtai. Munier darbai yra labai minimalistiniai, o jo paties teigimu, daugiausiai įtakos jo kūrybai padarė Japonijos fotografija ir dailė.

Skaityti straipsnį “Vincent Munier fotografija” »