Vincent Munier fotografija

Fotografija ir laukinė gamta – dvi Vincent Munier aistros. Šiuos pomėgius sujungęs į vieną visumą fotografas tapo vienu žymiausių ir įdomiausių laukinę gamtą fiksuojančių fotografų.

FotosesijosVincent Munier gimė Vozgėzų kalnuose, Prancūzijoje. Taigi, nuo pat gimimo buvo supamas gamtos, kuri tapo pagrindiniu jo fotografavimo objektu. Sužavėtas laukinių erdvių platumo, jis pasirinko fotografija priemone išreikšti savo svajonėms ir emocijoms.

Vincent Munier darbuose daugiausiai figūruoja laukiniai gyvūnai ir jų buveinės įvairiose šalyse. Šis menininkas ne tik fotografas, tačiau ir nenuilstantis keliautojas, reguliariai grįžtantis į savo gimtuosius namus Lotaringijos regione ir Vozgėzų kalnuose.

Šis menininkas laikomas vienu iš talentingiausių profesionalių savo kartos fotografų. Jis taip pat yra ir kelių knygų autorius, o jo parodos rengiamos daugelyje pasaulio šalių. Vincent Munier fotosesijos yra originalios ir rafinuotos, jo nuotraukos liudija asmeninį menininko požiūrį ir pagarbą gamtai. Munier darbai yra labai minimalistiniai, o jo paties teigimu, daugiausiai įtakos jo kūrybai padarė Japonijos fotografija ir dailė.

Munier yra įvaldęs didžiulį meistriškumą fotografijoje, dėl ko neliko nepastebėtas. Keletą kartų jis buvo apdovanotas vienu iš prestižiškiausių BBC laukinės gamtos metų apdovanojimu, ir yra laikomas viena iš legendinių personų Nikon korporacijoje.

„Balta Gamta“ (White Nature) – tai viena iš šio menininko išleistų knygų, kurioje jis ieško galimybių įamžinti prastas oro sąlygas įvairiose pasaulio vietose. Dirbdamas tokiomis sąlygomis, kuriomis dauguma fotografų savo darbo tiesiog neįsivaizduoja, Vincent Munier kuria meniškus vaizdus ir priverčia skaitytoją stabtelėti, jį sudomina.

Pradinis teksto blokas yra parašytas Lysiane Ganousse ir susideda iš minčių bei abstrakcijų „balta“ tema.

Vartant šią knygą galima įsitikinti, kad Vincent Munier iš tiesų turi „menininko akį“. Jis publikuoja vaizdus taip, kaip įprastai mes jų nematome. Ne viena fotografija publikuojama atskirame puslapyje baltame fone. Toks nuotraukų talpinimo metodas labai malonus akiai ir leidžia skaitytojui mėgautis balta spalva, jį išlaisvina. Kitos nuotraukos talpinamos per pusantro, du puslapius. Daugumoje jų – kraštovaizdžių detalės, gyvūnija.

Šiame rinkinyje ne tik fotografija iš Vozgėzų kalnų, – menininkas keliavo Japonijoje, Skandinavijoje, Rusijoje, Kanadoje ir Jungtinėse Amerikos valstijose. Tačiau teisinga būtų sakyti, jog dauguma nuotraukų visgi darytos Prancūzijoje.

Prie nuotraukų nėra daug aprašų – viso labo tik vietų, kuriose fotografuota, nuorodos. Ir nors atrodo, jog informacijos pateikta nedaug, tačiau tai labai dera prie knygos temos.

Paskutiniame knygos skyriuje sudarytas įdomių zoologijos faktų apie kiekvieną fotografuotą gyvūną sąrašas, kartu su nedidelėmis nuotraukomis iš ankstesnių skyrių. Taigi, knyga visapusiškai įdomi ir vertinga.

66
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *