2013 metų Europos krepšinio čempionato rinktinės

Jau visai netrukus prasidės ilgai lauktas 38 – asis Europos krepšinio čempionatas, dar vadinamas eurobasket, kurį šiais metais organizuoja Slovėnija. Šių metų Europos krepšinio čempionatas vyks rugsėjo 4 – 24 dienomis, o dėl aukso medalių kovos net 24 rinktinės. Būtent apie šios čempionato dalyvius ir pakalbėsime plačiau.

eurobasketPer nepilnas tris savaites truksiančio čempionato metu bus sužaista net 90 rungtynių. Kaip ir visuomet, rinktinės buvo suskirstytos į 4 grupes po 6 komandas. Šių metų Europos krepšinio čempionato varžybos vyks šiuose Slovėnijos miestuose: Celcėje, Liublianoje, Koperyje bei Jesenicėje. Finalinės varžybos vyks šalies sostinėje – Liublianoje. Burtai, kurių metų paaiškėjo į kokias grupes bei komandas bus suskirstytos 24 šalių rinktinė s buvo ištraukti dar 2012 lapkričio 18 dieną. Pasiskirstymas atrodo štai taip:

A grupė: Ukraina, Dž. Britanija, Prancūzija, Vokietija, Izraelis, Belgija;

B grupė: Bosnija ir Herzogovina, Lietuva, Makedonija, Juodkalnija, Serbija, Latvija;

C grupė: Lenkija, Slovėnija, Ispanija, Kroatija, Čekija, Gruzija;

D grupė: Suomija, Graikija, Rusija, Italija, Švedija, Turkija.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, jog šio Europos krepšinio čempionato vyksiančių varžybų metu rinktinės kovos ne tik dėl prizinių vietų (aukso, sidabro ir bronzos), bet ir dėl galimybės dalyvauti 2014 metų Pasaulio krepšinio čempionate. Pasaulio krepšinio čempionatas bus rengiamas Ispanijoje, 6 – iuose šalies miestuose, varžybos vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 14 dienomis. Dar 2008 metais šalių, norinčių organizuoti Pasaulio krepšinio čempionatą buvo net  9: Graikija, Ispanija, Kataras, Saudo Arabija, Kinija, Italija, Danija, Rusija bei Prancūzija. Iš šių 9 šalių buvo atrinktos 3 šalys, o vėliau – iš esamų kandidačių pasirinkta viena šalis.

Kaip jau ir buvo minėta, šių metų Slovėnijoje vyksiančiame Europos krepšinio čempionate dalyvaus net 24 šalių rinktinės.  Tačiau ar žinote, kokiais būdais šioms šalims atiteko galimybė dalyvauti 2013 metų Europos krepšinio čempionate? Slovėnija šių metų Europos krepšinio čempionate dalyvauja šeimininkės teisėmis; Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Lietuva, Rusija bei Ispanija dalyvauja kaip 2013 metų rugpjūčio vasaros olimpinių žaidynių dalyvės; Graikija bei Makedonija dalyvauja kaip 2012 metų pasaulio krepšinio olimpinio atrankos turnyro dalyvės; Belgija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Čekija, Suomija, Gruzija, Vokietija, Izraelis, Italija, Latvija, Juodkalnija, Lenkija, Serbija, Švedija, Turkija bei Ukraina pateko per atrankos turnyrą 2012 metais. Na, o kuri iš visų šių šalių džiaugsis iškovotais aukso medaliais, pamatysime jau visai netrukus.

180
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *