Elipsiniai treniruokliai: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Elipsiniai treniruokliai yra vieni populiariausių treniruoklių sporto klubuose. Jie suteikia galimybę atlikti kardio treniruotę minimaliai apkraunant sąnarius. Tačiau renkantis elipsinį treniruoklį tinkantį namams iškyla įvairiausių klausimų. Elipsinį treniruoklį galima įsigyti ir už keletą šimtų ir už keletą tūkstančių, viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir elipsinio treniruoklio kokybės. Prieš perkant rekomenduojame atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių dalykų.

Kiek skirsite pinigų?

elipsiniai treniruokliaiVienas iš pirminių faktorių, kuris susiaurins paiešką yra elipsinio treniruoklio kaina. Jeigu planuojate įsigyti patikimą ir patvarų daiktą, kuris turėtų tarnauti ilgą laiką, tuomet taupyti labai stipriai nereikėtų. Pigūs elipsiniai treniruokliai gali atlikti savo funkcijas pakankamai gerai, tačiau jie labai greitai susidėvi ir praranda reikiamas savybes, todėl investavus didesnę sumą iš anksto, elipsinis treniruoklis tarnaus ilgiau ir investicija po kurio laiko atsipirks.

Bendri reikalavimai

Elipsiniai treniruokliai turėtų veikti pakankamai tyliai ir vienodai. Jeigu norite treniruoti ir viršutinę kūno dalį, tuomet reikėtų ieškoti elipsinio treniruoklio su rankenomis. Be abejonės turėtų reguliuotis pasipriešinimas, kuo daugiau pasipriešinimo lygių, tuo geriau atliksite treniruotę.

Reikalavimai saugumui

Norint, kad treniruoklė būtų efektyvi ir saugi, įsitikinkite, kad elipsiniai treniruokliai turi apšilimo bei atvėsimo funkcijas bei rankenas, už kurių būtų galima laikytis. Valdymo panelė turėtų būti pakankamai lengvai suprantama ir paprastai valdoma, ant rankenų turėtų būti širdies ritmo matuoklis, kuris leis kontroliuoti širdies apkrovimą. Paprasčiausias būdas matuoti širdies ritmą, yra kartu su elipsiniu treniruokliu įsigyti širdies ritmo matavimo diržą, kuris segama ant krūtinės ir jums nereikės nuolat laikyti rankų ant pulso daviklių. Taip pat atkreipkite dėmesį į garantinį laikotarpį. Elipsiniai treniruokliai su 6 mėnesių garantija nežada nieko gero ir tikėtina, kad panašiai tiek ir laikys.

Papildomos funkcijos

Tai yra pati sudėtingiausia dalis, kadangi elipsiniai treniruokliai jų gali turėti pakankamai daug. Viena iš funkcijų yra tinkamo širdies ritmo palaikymo funkcija, kuri automatiškai nustato treniruoklės tempą pagal jūsų širdies ritmą. Elipsiniai treniruokliai siūlo įvairiausias programas, kurias yra patogu nustatyti ir nereikia papildomų pastangų, tačiau jeigu planuojate treniruotis pagal individualią programą, tuomet papildomų programų jums tikriausiai neprireiks. Modernūs elipsiniai treniruokliai suteikia galimybę treniruotės rezultatus perkelti į kompiuterines programas, kurios pasako ar treniruojatės tinkama kryptimi, kiek jums reikia poilsio organizmo atstatymui ir daug kitų rodiklių, kuriuos galite stebėti ir kontroliuoti kompiuterine treniruočių programa. Žinoma, kuo daugiau elipsiniai treniruokliai turi funkcijų, tuo jie brangiau kainuoja, todėl apsispręskite ko jums tikrai reikia.

Kiti patarimai

Jeigu esate aukštas ar aukšta arba turite antsvorį, atkreipkite dėmesį į elipsinio treniruoklio maksimalų leistiną svorį, kuris skirtinguose modeliuose gali skirtis. Pedalai turėtų būti reguliuojami ir tikti kiekvienam naudotojui. Jeigu namuose turite ribotą vietą, kur planuojate pastatyti treniruoklį, tuomet taip pat nepamirškite pasitikrinti išmatavimų.

323
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *