Buhalterinė apskaita, dirbantiems pagal individualią veiklą

BuhalteriaiJeigu pradedate dirbti pagal individualią veiklą, jums bus reikalinga buhalterine apskaita Vilniuje (plačiau auditas.lt) ar kažkur kitur. Nesvarbu, kokia bus jūsų darbinė veikla – sodybos nuoma, žurnalistika, pardavimai. Visada visa veikla, iš kurios galite gauti pajamų, turi būti registruojama, o paskui atliekama ir buhalterinė apskaita.

Mokesčiai, kuriuos mokėsite

Tam, kad galėtumėte sėkmingai verstis, turėsite sumokėti mokesčius. Taigi, reikia iš anksto sužinoti, kokius juos mokėti. Pirmiausiai, jeigu nesate draustas trečiųjų šalių (tarkime, universiteto arba kito darbdavio), tai jums reikės kas mėnesį mokėti PSD – privalomojo sveikatos draudimo įmoką. Ją (apie 34 eurus nuo 2016 m.) turėsite pervesti įSODROS sąskaitą per einamąjį mėnesį, iki paskutinės jo dienos. Tada turėsite draudimą, kuris jums leis eiti pas gydytojus, naudotis visomis paslaugomis. Galima interneto banke sudaryti periodinio mokėjimo sutartį ir bankas automatiškai kas mėnesį perves tą draudimą sodrai, jums nereikės patiems rūpintis.

Taip pat reikės mokėti gyventojų pajamų mokestį (GMP) ir dar vieną mokestį SODRAI (VDS). Visus šiuos mokesčius mokėsite nuo kiekvienos gautos sumos, iš kurios išminusuotos išlaidos. Tuos mokesčius reikės sumokėti pavasarį (balandžio mėnesį), kada vyksta visuotinis gyventojų pajamų deklaravimo metas. Kartu tada pildysite ir įvairias deklaracijas. Vienus mokesčius pervesite SODRAI, kitus pervesite mokesčių inspekcijai.

Kaip planuoti atlyginimus ir mokesčius

Tam, kad atėjus mokesčių mokėjimo metui nereikėtų išsikraustyti iš sostinėje nuomojamą butą ir ieškoti pigios užmiestyje esančios sodybos arba kraustytis pas tėvus, reikia iš anksto sukaupti mokesčiams skirtus pinigus. Labai patogu yra kaupti juos atskiroje sąskaitoje. Nuo kiekvieno sgautos sumos paimti pinigų procentą, kokį turite sumokėti, ir persivesti į kitą sąskaitą. Taip, tarsi ant kažko taupytumėte (tarkime, sodybos pirkimui). Tada tie pinigai atskirai kaupsis, tada, kai reikės deklaruoti pajamas, juos tiesiog sumokėsite, ir viskas bus baigta. Taip pat nepamirškite, kad turėsite ir tam tikrą finansinę pagalvę. Jeigu kažkas kažkur nutiktų ir jums tektų sumokėti daugiau už kažką, nereikėtų eiti į skolą kitiems, eitumėte į skolą sau. Tai labai patogu. Tarkime, dabar, šiais laikais daug kas griebiasi greitųjų kreditų, o paskui vargsta negalėdami jų grąžinti su didžiulėmis palūkanomis. Turint savo asmeninę „paskolų bazę“ galėsite lengvai pasiskolinti.

Taip pat ir sakant kainą darbų, reikėtų turėti omenyje, kad dalis pinigų (procentas priklauso nuo to, ar esate, ar nesate„laisvosios profesijos“ atstovas) turės būti pervedami mokesčiams.

Sodybos nuomai: pirtys.lt

475
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *