Buhalterinė apskaita – rinkos ekonomikos principai ir koncepcija

Asmeninė apskaita yra sistema su kuria galima stebėti, matuoti ir registruoti organizacijos materialiojo vystymosi procesus, o taip pat vykdyti jų kontrolę. Asmeninė apskaita yra skirta Surinkti tam tikrą informaciją, kuri butų naudojama organizacijos viduje, o jos pagrindinis tikslas yra aprūpinti organizacijos vadovus jiems reikalinga informacija apie organizacijos veiklą.

buhalterinė apskaitaOrganizacijos turimam turtui, jos įsipareigojimams ir operacijoms įvertinti yra naudojami trys matavimo būdai:

  • Natūralūs matavimo būdai
  • Darbo matavimo būdai
  • Piniginiai matavimo būdai.

Natūralus matuokliai naudojami charakterizuoti įvairius objektus jie skirstomi pagal savo fizines savybes naudojant įvairius matuoklius pvz. metras, litras, kilogramas, kilovatvalandė ir t.t. Darbo matuokliai valanda, diena, mėnesis ir t.t. Jie yra naudojami apskaičiuoti sąnaudų skaičių darbo laiko metu. Universalus matuoklis yra piniginis matuoklis. Piniginiuose matuokliuose visada atsispindi naturalūs ir darbo matuokliai. Tokiu būdu piniginis matuoklis naudojamas  atvaizduoti organizacijos turtą, jos įsipareigojimus ir asmenines operacijas kokia nors viena tam tikra valiuta, mūsų atvėju litais.

Yra skiriamos trys asmeninės apskaitos rūšys: operatyvioji apskaita, statistinė apskaita ir buhalterinė apskaita.

Operatyvioji apskaita yra naudojama registruoti, stebėti ir kontroliuoti atskiras organizacijos veiklas. Naudojantis šia apskaita yra įgyvendinama kasdienė produkcijos išleidimo, pardavimo, uždarbio paskirstymo ir t.t. kontrolė.

Statistinė apskaita yra naudojama ištirti ir apibendrinti masinius reiškinius, o taip pat jų dėsningumus organizacijos finansinėje veikloje pvz. (prekių masės judėjimas, infliacijos procesai, rinkos dinamiškumas). Šios apskaitos duomenys yra naudojami ekonominei analizei atlikti ir daryti prielaidas ateities veiklai.

Buhalterinė apskaita yra Sistema kuri yra sudaryta iš registracijų, turto išreikšto pinigine forma, organizacijos įsipareigojimų ir kitos dokumentacijos. Buhalterinė apskaita turi savo įpatybių kurios jas skiria nuo kitų apskaitos rūšių pvz:

·         Buhalterinė apskaita yra patvirtinta dokumentaliai;

·         Buhalterinė apskaita nėra ribojama laiko ir ji fiksuoja visus organizacijos finansinės veiklos pokyčius be praleidimų.

·         Buhalterinė apskaita naudoja įpatingus, tik jai vienai būdingus duomenų apdirbimo būdus.

Buhalterinė apskaita yra apibrėžiama konkrečia buhalterijos teorija ir apribota įstatymų. 

Šaltinis: http://www.findep.lt/naujienos/Buhalterine-apskaita-rinkos-ekonomikos-principai-ir-koncepcija

163
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *