7 patarimai, kaip išlaikyti gerą vejos išvaizdą visą vasarą

Sodo darbaiKad vasarą jūsų veja atrodytų kuo geriau, reikia šiek tiek priežiūros, tačiau tai nebūtinai turi būti sudėtinga. Kad jūsų veja būtų sveika ir žalia, reikia daryti nedidelius pakeitimus ją prižiūrint. Vadovaukitės šiais paprastais patarimais, kad veja būtų vešli ir žalia visą vasarą. Turėdami puikią vietą, puikų saulės apšvietimą ir daug vandens šaltinių, galite paversti savo kiemą puikia vieta lauko vakarėliui ar tiesiog ramiam popietiniam piknikui su draugais ir šeima. Tačiau norėdami tai padaryti, turėsite atlikti keletą paprastų veiksmų, kurie ne tik padės sukurti tobulą lauko erdvę, bet ir sukurs lauko oazę, kuria galėsite mėgautis metai iš metų. Žolės pjovimas ir eksperto patarimai.

Reguliariai pjaukite veją

Jei norite, kad jūsų veja atrodytų ir jaustųsi kuo geriau, ją būtina reguliariai pjauti. Pjaudami žolę rekomenduojamu aukščiu, veja augs tankesnė ir bus mažiau jautri piktžolėms bei kenkėjams. Reguliariai nešienaujant veja tampa jautresnė sausrai ir ligoms, gali prarasti sodrią žalią spalvą. Žolės pjovimo valas ir specialisto patarimai. Palaikant rekomenduojamą vejos aukštį, į žemę patenka daugiau saulės šviesos, todėl veja ilgiau atrodo žalesnė. Pavasarį ir vasarą daugumą vejų reikėtų pjauti kas 5-10 dienų, o rudenį ir žiemą – maždaug kartą per mėnesį. Per trumpai pjaunant veją galima padaryti daugiau žalos nei naudos. Pjaudami naudokite aštrius peilius ir pjaukite, kai veja sausa, kad žolė neužsiterštų nupjautomis žolėmis. Plačiau: https://specialist.lt/sodo-darzo-prekes-zoles-pjovimas internete.

Keiskite pjovimo kryptį

Dar vienas geras būdas išlaikyti sveiką ir žalią veją – kaskart pjaunant keisti vejapjovės peilių pjovimo kryptį. Pjaunant veją, dažnai abiejose pjovimo tako pusėse atsiranda storesnių dėmių. Kas kelis kartus keisdami vejapjovės peilių kryptį, padėsite išvengti šių storesnių dėmių susidarymo ir išlaikysite tolygesnį vejos aukštį. Aukštos žolės pjovimas yra labai svarbus. Tai taip pat padeda išvengti vejos nupjovimo žoliapjove. Jei vejos plotai yra šiek tiek aukštesni už kitus, šie storesni žolės lopai gali būti tarsi barjeras, neleidžiantis nupjauti žemesnėse vietose esančios žolės. Tai dar vienas puikus būdas išlaikyti tolygų vejos aukštį ir kartu sutrumpinti pjovimo laiką kiekvieną savaitę. Kiek kainuoja trimerio pjovimo valas?

Į dirvožemį pridėkite organinių medžiagų

Dar vienas svarbus vejos priežiūros aspektas – aprūpinti veją organinėmis medžiagomis. Į dirvožemį įterpus organinių medžiagų, veja bus pamaitinta ir skatinamas šaknų augimas. Pjovimo valas ir eksperto patarimai. Tai svarbu, nes jūsų veja yra gyva, todėl jai reikia maistinių medžiagų, kad išliktų sveika. Jei nesate tikri, kokių rūšių organinių medžiagų turėtumėte pridėti į veją, kreipkitės į vietinę sodo prekių parduotuvę. Pridėdami organinių medžiagų į veją, norėtumėte įsitikinti, kad vienu metu jų nepridedate per daug. Dėl to veja gali tapti per drėgna ir joje gali pradėti veistis kenksmingi grybeliai ir bakterijos. Veją vegetacijos sezono metu paprastai reikia tręšti maždaug kartą per mėnesį. Žolės pjovimas ir rinkos tendencijos.

827
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *